Bitcoin ve S&P 500, 6 Aydan Sonra İlk Kez Ayrıştı • Coinkolik
Yükleniyor...

Bitcoin ve S&P 500, 6 Aydan Sonra İlk Kez Ayrıştı

500 büyük Amerikan şirketini kapsayan, Amerikan hisse senedi piyasasının %75’ini taşıyan S&P 500 endeksi, 6 ayın ardından Bitcoin ile ilk defa Aralık’ta ayrıştı.

bitcoin SP 500

500 büyük Amerikan şirketini kapsayan, Amerikan hisse senedi piyasasının %75’ini taşıyan S&P 500 endeksi, 6 ayın ardından Bitcoin ile ilk defa Aralık’ta ayrıştı.

Haziran ayından bu yana hep aynı yönde hareket eden Bitcoin ve S&P 500, 6 ayın ardından ilk defa Aralık’ta ayrıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Piyasalardaki iyimser havayla birlikte S&P 500’ün rekor tazelemesine rağmen Bitcoin salı günü 49 bin dolara kadar geriledi. 2021 yılının büyük bir kısmında ABD Borsaları ve Bitcoin pozitif bir ilişki içerisindeydiler.

veri1 1

Haziran ayından bu yana hep aynı yönde hareket eden Bitcoin ve S&P 500, 6 ayın ardından ilk defa Aralık ayında ayrışmış oldu.

Haziranda yaşanan ayrışma sonrasında Bitcoin’in S&P 500 ile 30 günlük korelasyonu 7 Temmuz’da negatife dönmüştü.

Bitcoin 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra art arda 5 hafta düşüş kaydederek 200 günlük hareketli ortalamasının sınırına kadar gerilemişti. Piyasa değeri en büyük kripto para birimi sonrasında finansal piyasaların genelindeki olumlu havayla beraber 51 bin doların üzerine tırmanarak iki haftanın en yüksek seviyesine çıkmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x