Yükleniyor...

Bitcoin Yarılanması Kapıda: Önde Gelen İsimler Neler Diyor?

Her bir yarılanma olayı arasındaki zamanda, Bitcoinin farkındalığı ve benimsenmesi önemli ölçüde büyür.

BTC halving  1280x720

Her bir yarılanma olayı arasındaki zamanda, Bitcoinin farkındalığı ve benimsenmesi önemli ölçüde büyür. Üçüncü Bitcoin yarılanmasının önceki yarılanmalardan bir farkı da, koronavirüs sebebiyle yaşanan karantinaların ortasında gerçekleşecek olmasıdır.

Akla bu durumda şu soru geliyor: Acaba bu Bitcoin yarılanması ve belirsiz ekonomik ortamı Bitcoin’in lehine olabilir mi, varlığın benimsenmesini artırabilir mi?

Bitcoin ağı güçlenmeye devam ederse ve arz yarıya indikten sonra yükseliş eğilimi sürerse, Bitcoin ve blockchain’in bir kerelik trendler olmadığı halk tarafından anlaşılabilir. Blockstack’in kurucusu ve CEO’su Muneed Ali: ‘“Bitcoin, ekonomik bir kriz sırasında doğdu ve benzer bir şekilde yine testini halk önünde yapmak üzeredir.” diyor.

Bu arada FED’in ABD ekonomisi için 8-10 trilyon dolar arasında para basacağı tahmin ediliyor.

‘Kral Çıplak!’

Ali, “İnsanların Bitcoin’in faydalarını düşüneceği, hiç bu kadar uygun ortam olmamıştı,” diyor ve şöyle devam ediyor:

“Bitcoin yarılanmaya giderken; özellikle batı toplumlarındaki ortalama vatandaşlar, ‘Para nedir?’ sorusunu düşünmeye zorlanıyor. Hükümetler, insanların emekli maaşlarını kurtarmak için borsayı yapay olarak köpürtüyor ve ekonomik yardımlar da yetmiyor. insanlar belki bu sefer ‘Kral Çıplak’ diyebilirler. ”

Bu Bitcoin yarılanmasının koronavirüs zemininin ötesinde bir önemi olduğu aşikardır. Bitcoin kullanım vakaları son yarılanmadan itibaren gelişti. Yarılanmadan sonra daha fazla projenin Bitcoin ağına katılacağı da belirtilmektedir. Uzmanlar ayrıca Bitcoin yarılanmadan güçlü çıkarsa, pozisyonunun daha da güçleneceğini söylüyor.

Ali, “Asıl mesele Bitcoin gibi istikrarlı bir rezerv kripto para biriminin nasıl daha fazla yenilik sağlayabileceğidir; bu nedenle yeni projelerin tekerleği yeniden icat etmesine gerek yoktur. Bitcoin’in güvenliğini yeniden kullanabilirler” dedi.

Dijital varlık borsası OKCoin CEO’su Hong Fang ise, bu yarılanmayı koronavirüs pandemisi ve ilgili ekonomik gerileme nedeniyle son yarılanmadan farklı olarak görüyor.  “Bu kez hisse senedi ve sabit gelir piyasalarına alternatif bir varlık arayan yatırımcılar, 2016’daki etkinlikten bu yana kripto paralarda dikkat çeken büyük artış sayesinde artacak. 2020 yarılanması en yüksek profilli yarılanma etkinliği olacak” dedi. “Sert parayla ilgili uzun zamandır devam eden BTC yanlısı tartışmalar şu anda giderek daha önemli hale geliyor.” diye de ekledi.

Blockchain Destekli kredi platformu SALT’ın Ürün Sorumlusu Rob Odell, 2020’nin ilk yarısını iki nedenden dolayı önemli görüyor.

“Bu yarılanma öncekilerden farklı değil,” diyor Odell. “Bu daha geniş kabulün kanıtı, BTC cüzdan sayısına, Coinbase gibi platformların büyümesine kadar her yerde görülebilir. COVID-19 krizi sonucu yaşadığımız mevcut ekonomik manzarada, hükümetler bu ekonomik durgunluğu yönetmek için daha fazla para bastıkça fiat para birimlerinin hızlı bir şekilde arttığını görüyoruz .”

Odell, bunun tam olarak Satoshi’nin Bitcoin’in yaratılmasını önlemeyi amaçladığı manipülasyon türü olduğunu söylüyor. Odell:

“Bitcoin tasarımı deflasyonist ve son olaylar bu özelliğine dikkat çekiyor” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner