Yükleniyor...

Bitcoin Yarılanmasına Geniş Bir Bakış: Neler Getirecek?

Bitcoin yarılanmasına yaklaşık 10 saat kalırken, birçok insan BTC'nin fiyatını tahmin etmeye çalışıyor.

btc investment

Bitcoin yarılanmasına yaklaşık 10 saat kalırken, birçok insan BTC’nin fiyatını tahmin etmeye çalışıyor. Gelin mevcut fiyat hareketine bir göz atalım.

Bitcoin yarılanma etkinliği yaklaştığından beri Bitcoin (BTC) fiyatı yükselmekteydi. Tahminlere göre Bitcoin 2020 yarılanmasının gerçekleşmesine 10 saatten az kaldı. Dünyanın ilk kripto para birimi, birkaç gün önce 6 Mayıs’ta 9.000 doları aştı. Bitcoin (BTC) fiyatı geçen hafta 10.000 dolara ulaşmayı başardı. Haberin yazımı sırasında Bitcoin (BTC) fiyatı 8.775 dolar (% -0.31) seviyesindedir.

Bitcoin (BTC) fiyatının düşmesinin ve bu eğilimi devam ettirmesinin birkaç nedeni vardır. İlki COVID-19 durumunun yatırımcıların ürkütüyor olmasıdır. Bitcoin (BTC) kriz zamanlarında bir değer deposu görevi görse de yine de bu durum yaşanmaktadır.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri kendilerini diğer finansal piyasalardan ayrıştırdı. Bu yaklaşık bir ay önce oldu. Kripto para piyasaları şimdiye kadarki en hızlı toparlanmalarını yaşadı. Zira koronavirüs durumu küresel pazarları engellemişti.

Fiyat Düşüşünün Nedenleri Ne Olabilir?

12 Mart’taki kripto para piyasası tasfiyesi 2 büyük kripto para borsasının başarısızlığıyla ilgiliydi. Piyasalar çoğunlukla COVID-19 nedenli artçı sarsıntılara karşı bağışıklık kazanmıştı.

Başka bir neden, Bitcoin (BTC) fiyatı kalkış için destek buluyor olabilir.

Kurumsal yatırımcıların testine de bakabiliriz. BTC henüz 10.000 dolarlık psikolojik engeli aşmadı. Bu durumun ise değişmesi bekleniyor. 10.000 dolar artık Bitcoin’in limiti olmayacak.

Haberin yazımı sırasında 629900 blok ile, Bitcoin blok zincirinde en fazla sayıda işleme sahiptir. Dolaşımdaki arz arttıkça, Bitcoin (BTC) fiyatı yükselecektir. Bu madencilik zorluğundaki artışlardan kaynaklanacaktır.

Madencilerin ödüllerindeki kıtlık, işlem onay maliyetlerini de artıracaktır. Sonuç olarak, satın alma baskısı Bitcoin fiyatlarını daha önce görülmemiş seviyelere getirecektir.

Sadece Saatler Kaldı

Bitcoin (BTC) yarılanma etkinliği için Google arama sorgularında bildirilen artışlar, kripto alanına yeni bir ilgiyi gösteriyor. Küresel kripto para topluluğunun şu anda en fazla katılımcıya sahip olması bekleniyor.

Bu COVID-19 durumunun bir sonucu olarak geliyor. Birçok insan paraları için güvenli sığınaklar arıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner