Yükleniyor...

Bitcoin Yarılanmaya Saatler Kala Tekrar 9 Bin Dolar Seviyelerini Gördü!

Bitcoin fiyatı gördüğü düşüş sonrası toparlanıyor.

Bitcoin surge

Bitcoin fiyatı gördüğü düşüş sonrası toparlanıyor. Dijital varlığın yarılanma etkinliğine saatler kala,varlık 9 bin dolar kritik seviyesini aştı. Bilindiği üzere Bitcoin fiyatı 10 bin dolara doğru giderken ani bir düşüşle 8,450 dolar seviyelerini görmüştü.

Haberin yazımı sırasında Bitcoin 9,081 dolar seviyelerinde işlem görmektedir ve fiyat oldukça dalgalı bir seyir göstermektedir.

Bitcoin yarılanması, yeni Bitcoin arzının yarıya indirildiği bir olaydır.  Spekülatörler, bunun Bitcoin fiyatını artırabileceğini veya ağın daha pahalı ve kullanımının daha yavaş olacağı iddia edilmektedir. Onlara göre yarılanma sonrasında varlık, potansiyel olarak daha az kullanılabilir ve daha az değerli olacaktır. Yarılanma bugün 7:00 UTC’de (15:00 ET) gerçekleşecektir.

Çin bile yarılanmanın Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisini tartışmaktadır. Çinli bir devlet kuruluşu, Pazar günü Bitcoin’in yaklaşmakta olan yarıya indirilmesi hakkında bir makale yayınladı. Makalede yarılanmadan önce “Bitcoin’in uçuşa geçmesinden” bahsedildi ve efsanevi hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones’un yatırımcılarına kripto para biriminin faydalarını duyurduğu belirtildi.

Bitcoin’in işlem hacmi son 24 saatte oldukça yüksek. Varlık dün 63 milyar dolarlık bir yüksek seviyeyi gördü.

Bitcoin’in bugünkü büyümesine rağmen, diğer kripto para birimlerinin çoğu küçük kayıplar veriyor. Tezos %6 oranında ve Bitcoin SV de %3.5 düştü. İlk onun dışında Digibyte %6, Hyperion ise %16.3 oranında düştü.

Ancak yarılanmadan sonra hemen her şey olabilir. Geleceğin ne getireceği merak konusu, herkes gibi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner