Yükleniyor...

Türkiye’nin Başarılı Traderlar Topluluğu “Ninja Traders”

Ninja Traders, 2020'nin Ocak ayında 4 trader ile kuruldu.

Ninja Traders

Ninja Traders, 2020’nin Ocak ayında 4 trader ile kuruldu. Ekip ilk başta öncelikle borsayı denemek için bir Telegram grubunda bir araya geldi ve bir trade stratejisi oluşturdu.

Borsadan ve stratejiden memnun kaldıktan sonra “Neden margin trade ve teknik analiz öğrenmek isteyen kullanıcılara bildiklerimizi aktarmak için bir topluluk kurmayalım” sorusuyla Ninja Traders grubu kuruldu. İlk başta herkesin grafik paylaşıp tecrübe aktardığı bir topluluk iken yoğun talep sonucunda ekip grubu kapatıp sadece Ninja ekibinin referansı ile borsaya kayıt olan üyelere özel davet ile açıldı.

Topluluk, referans gelirlerini eğitime ve içeriğe ayırdı ve bunun sonucunda 12 kişilik bir ekip kuruldu. Ekibin misyonu margin trade öğrenmek isteyen üyelere sürekli piyasa hakkında tecrübe ve analizlerini aktarıp tabiri caiz ise “balık vermek değil balık tutmayı öğretmek”.

Ekip ilk iş olarak Ninja Traders YouTube kanalında ücretsiz teknik analiz eğitimleri ve margin trade tecrübelerini aktarmak üzere içerikler üretmeye başladı ve gün içerisinde piyasada oluşan bütün fiyat hareketlerini Telegram üzerinde ekip olarak yorumlayıp, kripto paralar hakkındaki tecrübelerini, deneyimlerini paylaştılar. Ekip geçen ay margin trade için yaşadıkları acı tecrübeleri derleyerek üyelere aynı hatalara düşmemeleri üzere bir Ninja Stratejisi hazırladı.

Ardından Ninja Analiz Geliştirme adında ikinci Telegram grubu kuruldu. İkinci grubun amacı teknik analiz öğrenen üyelerin diğer üyeler ile analizlerini istişare edip kendileri geliştirmelerini sağlamaktı. O grupla 1 moderatör ve 2 teknik analist ilgileniyor ve üyelerin çizdikleri grafiklerin doğruluğunu onaylamak ve düzetmek için görev alıyorlar. Analiz geliştirme grubu günde 3 kere 1’er saat olmak üzere sohbete açılıyor ve o esnada üyeler çizimlerini ve analizlerini paylaşıyor. Doğru üslupla yönlendirici olmayan grafikler paylaşan üyelere Ninja tag’ı veriliyor ve Ninja üyeler 7/24 o grupta analiz paylaşabiliyor. Bu hem topluluğun kaynaşması hem de bilgi paylaşımı için faydalı oluyor.

Gruba alımı gerçekleşen üyeler ilk iş YouTube kanalına eğitim içeriklerine yönlendiriliyor ve teknik analiz eğitimleri alındıktan sonra kendi analizleri ile işlem yapmaya başlıyor ve kendilerini deniyorlar.  Bunun dışında ekip iki günde bir YouTube üzerinden canlı yayın ile market analizi yaparak üyelerle sohbet edip topluluk ile kaynaşıyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner