Yükleniyor...

Bitcoin Yarılanması Litecoin’le Aynı Deseni Takip Edecek mi?

Mayıs ayında gerçekleşecek olan Bitcoin blok ödülü yarılanması (halving) kripto para topluluğu tarafından merakla bekleniyor.

Bitcoin Blok Ödülü Yarılanması

Mayıs ayında gerçekleşecek olan Bitcoin blok ödülü yarılanması (halving) kripto para topluluğu tarafından merakla bekleniyor. Analistler ve trader’lar yarılanma öncesinde ve sonrasında en büyük kripto paranın nasıl performans göstereceğini tartışmakla meşguller.

Geriye dönüp Litecoin’in Ağustos 2019’daki blok ödülü yarılanmasına baktığımızda, kripto para biriminin fiyatında, piyasa değerinde ve hashrate’inde önemli değişiklikler olduğunu açık bir şekilde görebiliyoruz. Kripto para yatırımcıları ve meraklıları, Litecoin blok ödülü yarılanmasının 2020’deki Bitcoin yarılanması hakkında bazı bilgiler vereceği tahmininde bulundular. Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee de aynı görüşte.

Litecoin Yarılanma
Litecoin Yarılanması: 5 Ağustos 2019

Lee, yakın zaman önce verdiği bir röportajda, Bitcoin hakkında konuştu ve en büyük kripto parada gerçekleşecek yarılanmanın Litecoin ile aynı deseni takip edeceğini söyledi:

Geçen yıl yarılanmadan önce Litecoin’in fiyatının biraz arttığını gördük ancak yarılanma sonrası fiyat düştü. İşte bu kadar. İnsanlar fiyatın artacağını düşündükleri için satın alıyorlardı ve yarılanmadan sonra sadece satış yapmaya başladılar. Bitcoin’de neler olacağını göreceğiz. Bence Bitcoin de aynı deseni takip edecek ama ne olacağını asla bilemezsiniz.

Bitcoin’in fiyatı son birkaç haftadan beri sürekli dalgalanıyor ancak Lee, Bitcoin’in fiyatının gerçekten toparlandığını söylüyor. Haberin kaleme alındığı sırada en büyük kripto para 8.649 dolardan işlem görüyor.

Genellikle yarılanma üzerine inşa edilen beklentiler hakkında değerlendirme yapan Lee, Bitcoin blok ödülü yarılanmasından sonra işlerin nasıl değişeceğinden bağımsız olarak 2020’de çok fazla fiyat hareketinin görüleceğini düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner