Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatının Ralliye Girmesinin 3 Sebebi

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para fiyatları, lider BTC’nin yüzde 5'lik kazancının ardından bu Pazartesi sabahı Asya'da yükselişe geçti.

Bitcoin Fiyatının Ralliye Girmesinin 3 Sebebi

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para fiyatları, lider BTC’nin yüzde 5’lik kazancının ardından bu Pazartesi sabahı Asya’da yükselişe geçti. BTC piyasaları yeniden desteklendi ve bunda birkaç faktör rol oynuyor olabilir.

Geçen hafta fiyatın düşmesinin ardından, BTC hafta sonu 8 bi 600 doların üzerine çıktığı için yeniden yükseldi. Son 24 saatte hafta sonu başlangıcından bu yana BTC fiyatları, neredeyse yüzde 5 oranında artıran istikrarlı kazançlarla yükseldi. Josh Rager gibi analistler, 8 bin doların üzerinde kalan BTC’nin orada kaldığı sürece yükselişe geçebileceğini ifade etti.

Bitcoin fiyatının tekrar yükselişe geçmesiyle sonuçlanan bir dizi faktör olabilir:

CoronaVirüs ve Yuan

Çin Coronavirüsünün yayılmasıyla seyahat kısıtlamaları yürürlüğe giriyor ve ölüm sayısı artıyor. Sonuç olarak, Reuters’e göre Yuan bu sabah düşüş yaşadı. Yuan, 8 Ocak’tan bu yana dolara karşı en düşük seviyesine geldi ve 7’nin biraz altına düştü. Devlet, kontaminasyonun yayılmasını önlemek için Ay Yeni Yılı tatillerini 2 Şubat’a kadar uzatacağını duyurdu. Düşen fiat gücü genellikle Bitcoin için bir boğa sinyali olarak kabul edilir.

Altın ve Bitcoin

Altın fiyatları da benzer bir toparlanma kaydetti ve yine bin 600/ons’a doğru ilerliyor. Raporlara göre, analistler Çarşamba günü Federal Reserve faiz oranı kararını yakından takip ediyor. S&P 500 ise Ağustos ayının ortasından bu yana en kötü haftasını yaşadı. Bitcoin’in bu tip durumlarda kısa vadede güvenli liman anlatımını güçlendirmesi bir ilk değil.

İtalyan Etkisi mi?

İtalya kripto dünyasında büyük bir oyuncu olarak bilinmemekle birlikte, bir kez daha siyasi bir krizin pençesinde. İtalya’da aşırı sağcı siyasetçi Matteo Salvini 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana solun kalesi olarak adlandırılan Emilia-Romagna bölgesinde yerel seçimleri kaybetti.

Trustnodes haber platformuna göre, Euro karşıtı liderin sorumlu hale gelmesini sağlayacak olası bir güç kayması Bitcoin rallisini başlatılmış olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner