Yükleniyor...

Bitcoin Yatırımcıları Satışa Başladı! BTC 8.600 Doların Altına Düştü

Bitcoin (BTC), yatırımcıların varlıklarını tasfiye ettiklerine tanık olduktan sonra önemli ölçüde düştü.

Bitcoin Yatırımcıları Satışa Başladı BTC 8.600 Doların Altına Düştü

Bitcoin (BTC), yatırımcıların varlıklarını tasfiye ettiklerine tanık olduktan sonra önemli ölçüde düştü. Bununla birlikte, uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları daha büyük bir boğa koşusundan eminler.

Bitcoin kısa süre önce 9.200 doları geçti ve Dow Jones’dan ayrıldı. Yükseliş Cuma günü başladı ve boğa koşusu Cumartesi sonuna kadar devam etti. Bununla birlikte, Bitcoin yatırımcıları BTC/USD’nin 9.200 dolar işaretini aşmasından sonra varlıklarını satmaya başladı.

Büyük bir satış BTC/USD’nin hızla düşmesine neden oldu. BTC şimdi 8.500 doların üzerinde işlem görüyor. Yaklaşan Bitcoin yarılanması 12 Mayıs’ta gerçekleşecek. Yatırımcılar bu kez BTC balinalarının piyasayı manipüle edebileceğinden korkuyorlar.

Bitcoin (BTC) 8.979 Dolarda Sert Dirençle Karşı Karşıya

BTC/USD Grafiği, Kaynak: TradingView.com

Bu grafikteki hayati noktalar:

  • Bitcoin, düşüş eğilimi olan yükselen kama oluşturdu. Desendeki kopukluğun ardından BTC düşmeye başladı. O zamandan beri BTC %6’dan fazla düştü.
  • Bitcoin kritik desteği 8.979,12 dolardan kaybetti. Bu seviye şimdi güçlü bir direniş görevi görecek.

Bitcoin’in Düşüşünün Birden Fazla Faktörü Bulunmaktadır

BTC yatırımcıları aslında varlıklarını tasfiye etmeye başladılar. Ancak bunun arkasında kilit bir katkıda bulunan, Çin ile ABD arasındaki diplomatik savaşın başka bir yaklaşımı olabilir.

ABD dışişleri bakanı Mike Pompeo Pazar günü yaptığı açıklamada, Çin’in Wuhan eyaletindeki bir laboratuvardan kaynaklanan koronavirüs salgını hakkında yeterli kanıtları olduğunu belirtti. BTC/USD bu açıklamanın ardından düştü. Ancak Çin, ABD’nin yaptığı birçok suçlamayı reddetmeye devam etti.

BTC/USD İçin Her Şey Kasvetli Görünmüyor

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları son gelişmelerden etkilenmiyor. Bitcoin’in uzun vadede yükseleceğinden eminler. BTC’nin Dow’ın salınım hareketlerinden ayrılan hareketinin olması yeterince iyi bir haber. Çünkü BTC/USD, Dow Jones’un hareketlerini üst üste kopyalamaya başlamıştı.

Bu grafikten, BTC’nin daha önce endeksin hareketini kuyrukladığını gözlemleyebiliriz. Ancak, son zamanlarda endeksin tam tersine çalıştı. Bu durum uzun vadede Bitcoin’in boğa bekleniyor olması izlenimi veriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner