Yükleniyor...

Bitcoin Yatırımcısı Dev Şirketin CEO’sundan Altcoin Yatırımcılarına Tavsiyeler

Yakın zamanda Bitcoin'e (BTC) 425 milyon dolar yatırım yapan MicroStrategy'nin CEO'su, altcoin yatırımcılarının kripto para pazarının tam potansiyeline ulaşması için stratejilerini yeniden değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

Bitcoin Yatirimcisi Dev Sirketin CEOsundan Altcoin Yatirimcilarina Tavsiyeler 2

Yakın zamanda Bitcoin’e (BTC) 425 milyon dolar yatırım yapan MicroStrategy’nin CEO’su, altcoin yatırımcılarının kripto para pazarının tam potansiyeline ulaşması için stratejilerini yeniden değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

Yeni bir röportajda Michael Saylor, Ethereum ve XRP gibi kripto paralardaki yatırımcıların kripto para piyasasını bir savaş alanı olarak görmek yerine Bitcoin’i desteklemeleri gerektiğini söylüyor.

Tüm kripto para topluluğu, altcoin’lere karşı Bitcoin ve bu ikisi arasındaki çekişmeleri konuşurken çok fazla zaman harcıyor. Ancak yapmaları gereken şey, Bitcoin’e karşı başka varlıklar hakkında konuşmak ve Bitcoin’in gümüş veya altına kıyasla oynaklığının düşüş eğiliminde olduğunu söylemeleri gerekiyor. Veya Apple hisselerine kıyasla Bitcoin’in oynaklığı düşüyor diyebilirler. 

Tüm bu sektörü başarılı kılmak istiyorsanız, bir Ethereum çalışanı olsanız bile – Tron, Ethereum, EOS, Chainlink, Tether, Ripple yatırımcısı iseniz, her neyse – her birinin kripto para havuzuna trilyon dolar akmasını yolu Bitcoin’den geçiyor. Birinin parayı altından, gümüşten, hisse senedinden, endekslerden, tahvillerden, emlaktan; kripto para birimine taşımasının tek yolu önce Bitcoin kullanmaktır.”

Saylor, Bitcoin’in birincil kullanım örneklerinden birinin, para birimi çöktüğünde insanları korumak olduğuna inanıyor. Amazon gibi büyük hisse senetleri ile karşılaştırıldığında, Saylor şöyle diyor:

“Afrika’daki insanlar, çökmekte olan bir para biriminden kaçınmak için Apple hisselerini satın alıp sevdiklerine havale edemez, değil mi? Fark bu. Altın külçeleri satın almayacaklar. Para biriminin çökmesini, yoksullaşmasını veya açlıktan ölmesini önlemek için emlak satın almayacaklar. Ama aslında dün tweet attığım gerçek haber, Bitcoin’in 90 milyon insan için anlamlı olan Türkiye’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıydı.

Bu yüzden insanlar bir milyar insanın hayatını değiştirecek bir yatırım hakkında düşünmeye başladıklarında, Amazon hisseleri ve Bitcoin satın almak arasında temel bir fark olduğunu görmeye başlarlar, çünkü Amazon hisseleri dünyadaki bir milyar insanın sorununu çözemez.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner