Yükleniyor...

Bitcoin Balinaları Piyasadan Çekiliyor: BTC Fiyatına Etkisi Ne Olacak?

Bitcoin fiyatı yükselirken, Bitcoin balinalarının sayısı düşmeye başladı.

Bitcoin Balinalari Birikim Aylarinin Ardindan Yavasliyor BTC Fiyati Ne Olacak

Bitcoin fiyatı yükselirken, Bitcoin balinalarının sayısı düşmeye başladı. Bu, artan satış baskısı ve BTC fiyat düşüşleriyle ilgili endişeleri artırdı, ancak son veriler böyle bir senaryoyu çürüttü.

Yakın tarihli bir rapor, Bitcoin balinalarının sayısının artan birikimin ardından azalmaya başladığını belirtti. Beklentilerin aksine, perakende yatırımcıların geçmişte benzer koşullardan faydalandığını bakılacak olursa bu, yeni bir yükselişin başlangıcı anlamına gelebilir.

Bitcoin Balinalarının Birikimi Yavaşlıyor

Bitcoin balinaları en az 1.000 BTC’ye sahip adresler olarak kabul edilir. Üçüncü yarılanmanın tamamlanmasından sonra bile, balinalar artmaya devam etti ve fiyat düşüşlerinin çoğunu daha düşük seviyelerden satın alma fırsatı olarak kullandı.

Ancak Eylül ayı itibarıyla durum tersine dönebilir. Popüler analiz şirketi Glassnode’un verilerine göre, “Balina sayısı gerçekten azalmaya başladı.” Bu, yaklaşık bir yıldır kaydedilen ilk düşüş olarak göze çarpıyor.

Kripto para birimi topluluğu arasındaki genel düşünce, balinalar bir fırsat ile daha fazla satın almayı gerçekleştirdiklerinde, bir fiyat düşüşü beklediklerini gösteriyor. Ancak Glassnode, mevcut gelişmelerin tam tersi şekilde işleyebileceğini savundu.

“Tarihsel olarak, BTC balinalarının sayısında bir düşüşün başlaması, genellikle perakende yatırımcıların ilgisinin arttığını ve pazarın zirvesine yükselmenin başlangıcını ifade eder.”

Şirket, düşüşün yavaş olduğunu ve belki de ilk aşamalarında olduğunu kabul etti, ancak önümüzdeki haftalarda ve aylarda Bitcoin için ciddi dalgalanmalara neden olabilir.

Genellikle Bitcoin keskin bir fiyat artışı yaşadığında, birçok yatırımcı, paralarını satmak için borsalarda işlem yaparak kar elde ediyor. Geçen hafta, öncü kripto para birimi yaklaşık 1.000 dolar kazanç elde etti ve bu da benzer bir senaryonun tekrar ortaya çıkacağına dair endişeleri artırdı.

Güvende miyiz? 

Başka bir kripto analitik kaynağı olan CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, bu sefer durumun böyle olmadığını iddia etti. ‘Ortalama borsa girişi’ olarak adlandırılan bir şirket ölçüsü, ticaret veya satış için borsalara kaç Bitcoin aktarıldığını ölçüyor.

Ju, son fiyat artışlarına rağmen “hala güvenli bölgedeyiz” mesajını verdi.

Bununla birlikte bu eğilim devam ederse, Bitcoin için fiyat düşüşleri yakında görülebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner