Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Balinaları Piyasadan Çekiliyor: BTC Fiyatına Etkisi Ne Olacak?

Bitcoin Balinaları Piyasadan Çekiliyor: BTC Fiyatına Etkisi Ne Olacak?

ABONE OL:google-news

Bitcoin fiyatı yükselirken, Bitcoin balinalarının sayısı düşmeye başladı. Bu, artan satış baskısı ve BTC fiyat düşüşleriyle ilgili endişeleri artırdı, ancak son veriler böyle bir senaryoyu çürüttü.

Yakın tarihli bir rapor, Bitcoin balinalarının sayısının artan birikimin ardından azalmaya başladığını belirtti. Beklentilerin aksine, perakende yatırımcıların geçmişte benzer koşullardan faydalandığını bakılacak olursa bu, yeni bir yükselişin başlangıcı anlamına gelebilir.

Bitcoin Balinalarının Birikimi Yavaşlıyor

Bitcoin balinaları en az 1.000 BTC’ye sahip adresler olarak kabul edilir. Üçüncü yarılanmanın tamamlanmasından sonra bile, balinalar artmaya devam etti ve fiyat düşüşlerinin çoğunu daha düşük seviyelerden satın alma fırsatı olarak kullandı.

Ancak Eylül ayı itibarıyla durum tersine dönebilir. Popüler analiz şirketi Glassnode’un verilerine göre, “Balina sayısı gerçekten azalmaya başladı.” Bu, yaklaşık bir yıldır kaydedilen ilk düşüş olarak göze çarpıyor.

Kripto para birimi topluluğu arasındaki genel düşünce, balinalar bir fırsat ile daha fazla satın almayı gerçekleştirdiklerinde, bir fiyat düşüşü beklediklerini gösteriyor. Ancak Glassnode, mevcut gelişmelerin tam tersi şekilde işleyebileceğini savundu.

“Tarihsel olarak, BTC balinalarının sayısında bir düşüşün başlaması, genellikle perakende yatırımcıların ilgisinin arttığını ve pazarın zirvesine yükselmenin başlangıcını ifade eder.”

Şirket, düşüşün yavaş olduğunu ve belki de ilk aşamalarında olduğunu kabul etti, ancak önümüzdeki haftalarda ve aylarda Bitcoin için ciddi dalgalanmalara neden olabilir.

Genellikle Bitcoin keskin bir fiyat artışı yaşadığında, birçok yatırımcı, paralarını satmak için borsalarda işlem yaparak kar elde ediyor. Geçen hafta, öncü kripto para birimi yaklaşık 1.000 dolar kazanç elde etti ve bu da benzer bir senaryonun tekrar ortaya çıkacağına dair endişeleri artırdı.

Güvende miyiz? 

Başka bir kripto analitik kaynağı olan CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, bu sefer durumun böyle olmadığını iddia etti. ‘Ortalama borsa girişi’ olarak adlandırılan bir şirket ölçüsü, ticaret veya satış için borsalara kaç Bitcoin aktarıldığını ölçüyor.

Ju, son fiyat artışlarına rağmen “hala güvenli bölgedeyiz” mesajını verdi.

Bununla birlikte bu eğilim devam ederse, Bitcoin için fiyat düşüşleri yakında görülebilir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
26,218TakipçilerTakip Et
1,010AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar