Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) İşlem Sayısının Artması Lider Altcoin'inin Fiyatını Nasıl Etkiliyor?

Ethereum (ETH) İşlem Sayısının Artması Lider Altcoin’inin Fiyatını Nasıl Etkiliyor?

ABONE OL:google-news

Ethereum, dün işlem sayısında bir artış gördü ve 1 milyondan 1,2 milyona sıçradı.Şu anda lider altcoin’deki işlem sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,4 milyondan çok da uzakta değil. Ancak ilginç olan, işlemlerin artışının fiyat artışından önce gelmesi oldu.

Ethereum, çok hafif bir geri çekilmeden önce yaklaşık 360 dolardan yükselerek 375 dolara yükseldi.

Ethereum Fiyatını Ne Yükseltti?

İşlemler ile fiyat arasında açık bir korelasyon görülebilir. Daha ilginci ise işlemlerdeki artış, ERC-20 token’larının işlemlerindeki bir artışa karşılık geliyor ve bu da fiyatı yükselten token’lar olabileceğini gösteriyor.

Bir milyona yakın token transferi şu anda Ethereum’da bir aydan fazla bir süredir günlük olarak gerçekleşiyor. Bir artıştan ziyade, Ethereum ağına yönelik artan sürekli talebin, büyük olasılıkla merkezi olmayan finans (DeFi) nedeniyle öne çıktığı ifade ediliyor.ethereum token transferleri

Token transferlerindeki bu artış, DeFi’ın yükselmeye başladığı yaz aylarında başladığı için bu sonuca varılabiliyor.

Verilerin anlamına baktığımızda DeFi’ın Ethereum fiyatına etkilerinin iyi olduğu sonucuna varabiliriz, belki de bu sonuç bahsedilen token’ların çoğunun esas olarak Ether’e karşı işlem görmesiyle birlikte geliyor.

Ethereum ağının kapasitesi kısıtlıdır, ancak yeni gelen protokolleri barındırmak için ihtiyaç duyulan paket veya ikinci katman çözümleriyle birlikte yeni olanaklar yaratılabilir. Ethereum ağında halihazırda yeterli alan olmadığı için, token transferleri muhtemelen tavan yapmış gibi görünebilir.

Bitcoin’de de benzer bir durum yaşandığında 2017’de fiyatını olumsuz etkilemedi, aksine Bitcoin o yıl 20.000 dolara yükseldi.

Bunun Ethereum için de geçerli olup olmayacağı henüz belli değil, ancak bu durumun etkileri büyük olacak gibi görünüyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
26,218TakipçilerTakip Et
1,010AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar