Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin'in (BTC) Boğa Piyasasında Kalacağını Gösteren 4 Önemli Gösterge

Bitcoin’in (BTC) Boğa Piyasasında Kalacağını Gösteren 4 Önemli Gösterge

ABONE OL:google-news

Önde gelen kripto para biriminin fiyatı  11.750 dolardan 11.400 dolarlara düştü. Bitcoin kısa vadeli zayıflığa rağmen, uzun vadede değer kazanmaya hazırlanıyor. Bir kripto para analisti, Bitcoin’in yükselişe geçtiğini gösteren zincir üstü eğilimlerin bir araya geldiğini belirterek boğa piyasasına hazır olun dedi.

Verilere Göre Bitcoin’in Zincir İçi Eğilimleri Yükselişte

Bir kripto para analisti, blok zinciri analiz firması CryptoQuant’tan alınan verilere dayanarak, Bitcoin’in makro boğa trendinde olduğunu söyledi. Son zamanlarda, bunun nedenini gösteren zincir içi trendlerin bir birleşimini paylaştı. Bu trendlerden dördü aşağıdaki gibidir:

  • Bitcoin büyük sahiplerinin borsalarda ne kadar para yatırdığını izleyen “balina oranı değişimi” şu anda düşük. Bu metrik, 2018’in düşük seviyelerinden bu yana en düşük seviyededir ve büyük sahiplerden minimum satış baskısı olduğunu göstermektedir.
  • Madencilerin borsalara gönderdiği BTC miktarı şu anda Mart 2017’den bu yana en düşük noktasında. Bu, bakiyede olan madencilerin Bitcoin’in değer vereceğini düşündüğünü ve bu nedenle madeni para satarak varlıklarını korumadığını gösteriyor.
  • Aynı zamanda, madenci rezervleri de hızla düşüyor ve bu da az sayıda BTC’nin satılmaya müsait olduğunu gösteriyor. Bitcoin madencileri, çok sayıda yüksek profilli Bitcoin biriktirme duyurusu ile desteklenen tezgah üstü anlaşmalar yapıyor olabilir.
  • Son olarak, stablecoin‘lerin piyasa değeri de son aylarda yükseldi. Bu, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın almak için kenarda para olduğunu gösteriyor.

Hash Oranı’nda Boğa Trendi

Yazıdaki analistin paylaştığı yükseliş hissini doğrulayan Bitcoin hash oranı, yükselmeye devam etti.Kripto para lider veri sağlayıcısı BitInfo Charts, 15 Ekim’de Bitcoin ağının hash oranının saniyede 157 exahash’ın üzerine çıkarak yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi görüldüğünü bildirdi. Bu, madencilerin yükseliş hissini güçlendirerek 2020’nin başından bu yana önemli yükselişlere işaret etti.

Hash oranı büyümesi için aslında önemli olan, dijital varlık madenciliği alanına artan yatırımdır.

13 Ekim’de kripto para birimi madenciliği firması Marathon Patent Group, bir Bitcoin madencilik çiftliği başlatmak üzere bir enerji şirketi ile ortaklık kurdu. Bu çiftliğin elektriğin 0,028 $/kWh’lik bir orandan elde edilebileceği bir fabrikanın yakınında kurulacağı belirtildi.

Bu yeni çiftlik, toplamda saniyede 3,320 eksahash oluşturabilen, 0,000 S19 Pro Antminer’a kadar destek verecek. Saniyede 3,32 exahash, herhangi bir günde ağın toplam hash oranının yaklaşık %2-2,5’i kadardır.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
26,218TakipçilerTakip Et
1,010AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar