Yükleniyor...

Bitcoin Yükselişe Devam Edecek mi? Uzmanlar Ne Diyor?

Bugün sizlerle birlikte, haftanın ilk gününde yükselişine devam eden Bitcoin ne durumda, takip edilecek seviyeler hangileri birlikte inceleyeceğiz.

Bugün sizlerle birlikte, haftanın ilk gününde yükselişine devam eden Bitcoin ne durumda, takip edilecek seviyeler hangileri birlikte inceleyeceğiz. 

Hafta Sonu Neler Yaşandı? 

Hafta sonu SEC’nin sessizliği ve kripto karşıtı kanun yapıcıların konuşmaması seansın en yüksek seviyesi olan 28.521 doları desteklerken, FED korkusu Bitcoin’i 29.000 dolar seviyesinin altında bıraktı. Ancak yükselişe geçen Bitcoin teknik göstergeleri, 29.000 dolar seviyesine dönüşün sinyallerini verdi. 

Bununla birlikte Bitcoin Lightning Network’ü entegre etmeyi düşünen Coinbase, BTC fiyatının yükselişinde rol oynadı. Twitter üzerinden Coinbase CEO’su Brian Armstrong’a yöneltilen bir soruya Armstrong: “Evet, Lightning Network harika ve entegre edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Bitcoin Fiyat Analizi 

Sabah erken saatlerde yaşadığı %0,01’lik düşüşle dünkü kapanış seviyesinin gerisine düşen Bitcoin, şu anda yaşadığı %1,33’lük artışla 28.353 dolar seviyesinin üzerinde fiyatlanmaya devam ediyor. 

Bitcoin fiyatının 28.638 dolarlık ilk direnç seviyesini hedeflemesi için 28.202 dolarlık pivot seviyeden kaçınması gerekiyor. Pazar gününün en yüksek seviyesi olan 28.521 dolara doğru yaşanacak bir hareket, uzun bir yükseliş seansına işaret edebilir. 

Uzatılmış bir ralli durumunda, Bitcoin fiyatı muhtemelen ikinci büyük direnç seviyesini 28.957 dolar bölgesinde test edecektir. Varlığın bu fiyatlara çıkması durumunda takip edilecek üçüncü direnç seviyesi ise 29.711 dolar bölgesinde yer alıyor. 

28.202 dolarlık pivot bölgesinden yaşanacak bir düşüş, 27.884 dolardan birinci destek seviyesini harekete geçirecektir. Bununla birlikte, olası bir satış baskısı durumunda Bitcoin’in 27.500 doların altından ve ikinci destek seviyesinden kaçınması gerekir. Bitcoin’in üçüncü destek seviyesi ise 26.695 dolar bölgesinde bulunuyor. 

50 günlük EMA’nın yani 28.028 dolar seviyesinin üzerinde bir tutuş, 28.957 dolar ve 29.900 doları hedeflemek için 28.638 dolar seviyesinden bir kırılımı destekleyecektir. Bununla birlikte, 50 günlük EMA üzerinden yaşanacak bir düşüş, 27.774 ve 100 günlük EMA’yı yani 27.723 dolar seviyesini görünür hale getirecektir. 50 günlük EMA’dan yaşanacak bir geri çekilme, fiyatta yaşanacak düşüşün sinyallerini verir. 

Uzmanlar Ne Diyor? 

Popüler kripto analisti Ali Martinez’in paylaştığı teknik analize göre, Bitcoin fiyat hareketi şu anda bir flama formasyonu oluşturuyor. Bu formasyonun üzerindeki potansiyel bir kırılma, BTC fiyat hareketinin yukarı yönlü devam edeceğine işaret edebilir. 

Bitcoin’in devam eden fiyat hareketleri konusunda olumlu görüşleri olan analistler, 27.600 dolar seviyesinin korunması durumunda buradan çok daha yüksek fiyat seviyeleri bekliyorlar. 

Konu ile ilgili yorum yapan bir başka analist ise Michael Van de Poppe oldu. Poppe, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Fiyat hareketi sabit kaldı ve bu aralıkta ne kadar uzun süre kalırsak, dürtü o kadar ağır olacak. 15 bin dolardan geldiğimiz gerçeğine dayanarak, güçlü bir devamlılık göreceğimizi varsayıyorum. Şimdilik 27.600 dolarlık destek devam ediyor. Bitcoin hala 28-30 bin dolar seviyesindeki direncine doğru hareket ediyor. Powell’ın faiz oranlarını yükseltme politikası da büyük olasılıkla sona erecek. Bu rahatlama için oldukça önemli bir bileşen. Eğer Bitcoin, 28.000-30.000 dolar seviyesini kırarsa, sırada 40.000 ve 46.000 dolar var. Bu güven ortamı nedeniyle altcoinler’de de önemli kırılmalar yaşanması muhtemel.” 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner