Yükleniyor...

Bitcoin, ABD Google Trend’lerinde Bir Numara!

Bitcoin, Amerika Birleşik Devletleri’nde Google’da en çok aranan terim oldu.

googletrends

Bitcoin, Amerika Birleşik Devletleri’nde Google’da en çok aranan terim oldu. 

Popüler SEO araştırma ve analiz şirketi Ahrefs’in sunduğu veriler, Amerikalıların Bitcoin’i merak ettiğini ve Nevada’nın en çok Bitcoin meraklısı ABD eyaleti olduğunu ortaya koydu. Eski ABD Başkanı Donald Trump sürekli manşetlere çıkmasına rağmen, Amerika’da en çok aranan terimler listesinde Bitcoin’in arkasında yer alıyor. 

En Çok Bitcoin Araması Yapılan Eyalet Nevada Oldu

Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok aranan terim olmaya devam eden Bitcoin, Elvis Presley, Disney World, Chuck Norris, sağlık sigortası ve politika gibi daha önce oldukça popüler olan terimler listesinde başı çekti. 

Google Trends verilerine göre, son 30 gün içinde Donald Trump için yapılan Google aramaları, eski başkanın tutuklanmasına ilişkin haberlerin ortaya çıktığı 4 ve 5 Nisan tarihlerinde olmak üzere yalnızca iki gün Bitcoin’i geçti. 

Arama verileri ile ilgili eyaletler bazında bir karşılaştırma yapıldığında en çok Bitcoin araması yapılan eyalet Nevada olurken, onu Miami, California ve Washington takip etti. 

Trading Browser’a göre bu verilerin başlıca nedeni, düşük vergiler ve yerel yönetimlerin inovasyonu teşvik etmeye yönelik girişimlerinden kaynaklanıyor. Yapılan çalışmada: “Nevada’nın uzun süredir devam eden kumar ilgisi, Bitcoin’in başarısına ve yüksek ilgisine katkıda bulunan bir faktör olabilir” ifadeleri kullanıldı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner