Yükleniyor...

Bitcoin’de bu seviyelerin önemi artıyor: Yükseliş sürecek mi?

Halving için geri sayımı başlatan Bitcoin (BTC), haftaya iyi bir giriş yaparak kripto para endüstrisini yeşillendirdi.

bitcoin btc yükselis

Halving için geri sayımı başlatan Bitcoin (BTC), haftaya iyi bir giriş yaparak kripto para endüstrisini yeşillendirdi.

Halving’e adım adım yaklaşan Bitcoin (BTC) önümüzdeki fiyat hareketleri için şimdiden sektörü heyecanlandırdı. Haftalık kapanışı 65.000 doların üzerinde yapan kripto paraların lideri, piyasaya genel olarak güven verdi. Peki BTC‘de dikkate alınması gereken seviyeler hangileridir?

btc yükselis 5 unsur

Halving’e yaklaşılırken BTC’de nefesler tutuldu!

Sıradaki BTC halving’ine ortalama olarak 24 gün kaldı. Madencilik ödüllerinin yarıya ineceği BTC, her geçen süreçte daha değerli bir hale gelecek. Bu gelişme, fiyat yapısına olan etkisini sürdürmeye devam ediyor. Haberin yazımı itibarıyla 67.180 dolardan el değiştiren Bitcoin’de hangi seviyelerin takibi kritik bir role sahip olacaktır.

bitcoin 25mart grafik

Haftaya iyi bir seviyeden giriş yapan Bitcoin, 67.011 doların üzerinde kalıcılık sağlaması halinde sırasıyla 68.918 – 70.659 ve 73.719 dolara doğru bir hamle yapabilir. Güncel ATH’nin hacimli bir şekilde kırılması, kripto paralar adına bambaşka bir sezon başlatabilir. Böyle bir senaryoda altcoin’lerde de kayda değer artışlar gözlemlenecektir. Aksi takdirde sırasıyla 64.681 – 61.339 ve 59.033 dolara geri çekilmeler yaşanabilir.


bitcoin halving 25mart

Halving ve Bitcoin ilişkisi merakla takip ediliyor!

Dört yılda bir gerçekleşen Bitcoin halving’ine ortalama olarak 24 gün kaldı. Madencilik zorluğunun giderek artması ve ödüllerin yarılanması, ilerki süreçlerde BTC fiyatını pozitif etkileyecektir. Fakat, kısa/orta vadede net bir fiyat yapısı söylemek doğru olmayabilir. Bir süredir halving gündemiyle yukarı yönlü fiyatladığımızı ele alırsak, yakın zamanda çift yönlü olarak hareketlilik artabilir.

Halving’in beraberinde getireceği volatilite ile kripto yatırımcılarının çok dikkatli olması gerekiyor. Bu süreçte başta vadeli piyasalar olmak üzere pek çok alan risk yaratacaktır. Özellikle de vadeli işlemlerdeki sert harketler, büyük likidasyonlara yol açabilir. Kısacası, halving’e sayılı günler kala kripto para piyasası için önlemleri artırmak önemli olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner