Yükleniyor...

Ethereum’da gözler bu seviyede: Altcoin boğası bekleniyor!

Bitcoin'in (BTC) yönünü yukarı çevirmesi eşliğinde yükseliş ivmesi yakalayan Ethereum (ETH) için son durum nedir?

Ethereum eth boga

Bitcoin‘in (BTC) yönünü yukarı çevirmesi eşliğinde yükseliş ivmesi yakalayan Ethereum (ETH) için son durum nedir?

65.000 doların üzerinde haftalık kapanış yapan Bitcoin (BTC) altcoin piyasasını doğrudan etkiledi. Birkaç gündür yönünü belirleyemeyen altcoin’ler BTC’nin bu hamlesiyle değer kazandı. Özellikle de Ethereum’un (ETH) kritik bir destek alanından sekip yükselişe geçmesi, altcoin yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Peki altcoin boğası için ETH’de hangi seviyelerin takip edilmesi gerekiyor?

Altcoin yatırımcıları, Ethereum için hangi fiyatları takip etmeli?

Altcoin’lerin lideri olan Ethereum (ETH), 4000 doları aştıktan sonra yoğun bir satış baskısı görmüştü. Kısa sürede 3000 dolara yaklaşan ETH, haliyle altcoin’leri salladı. Güncel duruma baktığımızda ise piyasaya yeşil ışık yakan ETH, önemli bir direnci geride bırakarak altcoin’ler adına umut verdi.

ethereum eth 25mart

Haberin yazımı itibarıyla 3454 dolardan işlem gören Ethereum, altcoin’lerdeki yükselişin sürmesi için sıradaki direnç seviyelerini birer birer aşması gerekiyor. ETH spot ETF gündeminin giderek kızışması, ETH fiyatını olumlu yönde etkileyebilir. Böyle bir senaryoda ETH sırasıyla 3640 – 3970 ve 4373 dolara doğru yol alabilir. Aksi takdirde sırasıyla 3000 – 2720 ve 2545 dolara doğru düşüşler yaşanabilir.

Kripto yatırımcılarının uzun süredir merakla beklediği altcoin boğası, ETH’nin ATH yapması halinde beklenebilir. Bitcoin’e oranla değer kaybetmeye devam eden Ethereum’un bayrağı eline alması halinde altcoin’lerde büyük yükselişlere şahitlik edebiliriz. Bu süreçte BTC’nin fiyat hareketleri ve ETH spot ETF gündemi belirleyici olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner