Yükleniyor...

Ether (ETH) analizi merak uyandırdı: Neler olacak?

Cointelegraph, düzenleyici baskılara maruz kalan ve yakın zamanda Dencun yükseltmesine imza atan Ether (ETH) için derinlemesine bir analiz yayımladı.

Ether ETH kritik viraj

Cointelegraph, düzenleyici baskılara maruz kalan ve yakın zamanda Dencun yükseltmesine imza atan Ether (ETH) için derinlemesine bir analiz yayımladı.

Dencun yükseltmesiyle birlikte katman-2 projelerinin işlem ücretlerini iyileştiren Ethereum, bir türlü sancılı süreçlerden çıkamadı. Projenin yerel token’ı Ether (ETH), Bitcoin’e (BTC) karşı henüz güç kazanamadı. Ayrıca ETH, son zamanlarda yaşanan gelişmeler neticesinde 3.050 dolara kadar düşüş yaşadı.

Cointelegraph, katman-2 projelerindeki aktivitenin de ışığında ETH’nin 3.200 doları koruyacağını öne sürdü. Cointelegraph’ın market analizinde, Ether için kritik gelişmelerden bahsedildi.

ETH analizi

Ether (ETH) için yükseliş beklentileri

Cointelegraph’ın yapmış olduğu habere göre, Ether (ETH) için yükseliş beklentileri spot Ethereum ETF onayına bağlı durumda.

12 Mart’ta 4.100 dolar bölgesinden yediği satış baskısıyla düşüşe geçen ve 3.050 dolara kadar gerileyen ETH, zar zor 3.200 doların üzerinde tutunmayı başardı. Cointelegraph, katman-2 projelerinin oluşturduğu zincir üstü aktivitelerin 3.200 doları güçlü bir destek noktası haline getirdiğini belirtti.

Ether ETH grafik

Cointelegraph’a göre, spot Ethereum ETF’leri potansiyel bir katalizör olmaya devam ediyor. ABD’nin bir numaralı düzenleyicisi SEC, son zamanlarda peş peşe spot Ethereum ETF başvurularını erteleme kararı aldı. SEC’nin nihai kararı 23 Mayıs tarihinde vermesi beklenirken, Bloomberg’ün ETF analisti James Seyffart negatif bir senaryo düşünüyor. Seyffart, ETF onayını temel bir senaryo içerisinde görmüyor.

Ethereum ağındaki yükseltmeler ve iyileştirmeler de yükseliş beklentisini oluşturan etmenler arasında. 13 Mart’ta gerçekleşen Dencun, RollAp çözümleri tarafından ilgi görüyor. Sonuç olarak, Arbitrum Optimism ve Base gibi katman-2 projelerinde işlem ücretleri azaldı. Bu noktada ilgi, talebi artırabilir.

Cointelegraph, Dencun’un katman-2 çözümlerini benimseteceğini düşünüyor. Veriler, güçlü katman-2 projelerinin 7 günlük hacimlerde keskin bir yükseliş yaşadığını gösterdi. ETH üzerindeki işlem ücreti baskısı bir nebze de olsa azalmış durumda.


Düzenleyici baskı Ether (ETH) fiyatını etkiliyor

Cointelegraph, Ether’in (ETH) orta vadeli fiyatı için düşüş görünümünün devam ettiğini ve bunun da ABD’deki düzenleyici ortamdan kaynaklandığını ifade etti.

Cointelegraph, SEC’nin Ethereum Vakfı ile olası bağlantıları bulmak için şirketleri incelediğini ve Ether’i menkul kıymet olarak sınıflandırmaya çalıştığını belirtti.

ETH tehlike

SEC’in bu hamlesinin, Ethereum’un bir iş kanıtından bir hisse kanıtı ağına geçişiyle tetiklendiği ve ABD merkezli birkaç şirketten Ethereum Vakfı ile etkileşimleriyle ilgili mali kayıtlar ve belgeler sunmalarının istendiği bildirildi.

Van Buren Capital ve avukat Scott Johnsson gibi piyasa uzmanları, SEC’nin Ether soruşturmasını başlatma sebebinin spot Ethereum ETF başvurularına bağladı. Analistler, SEC’nin spot Ethereum ETF’leri reddetmek için bahane oluşturmaya çalıştığına değindi.

Cointelegraph, tüm bu detaylara rağmen Ethereum ağının yaklaşık 95 milyar dolarlık toplam kilitli varlığa (TVL) sahip olduğuna dikkat çekti. Mevduat açısından Ethereum’u lider olarak gösteren Cointelegraph, BlackRock’ın girişimlerinin de önemine değindi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner