Yükleniyor...

Bitcoin’in Yükselişi Bu Sefer Neden Farklı Olacak?

Kısa ömürlü Bitcoin (BTC) düzeltmesi bitti ve kripto kralı bir kez daha 10 bin doların üzerine çıktı.

bitcoin yükselişi bu sefer neden farklı

Kısa ömürlü Bitcoin (BTC) düzeltmesi bitti ve kripto kralı bir kez daha 10 bin doların üzerine çıktı. Yeni bir yıllık en yüksek seviyeye ulaşıldı ancak bu sefer farklı olan ne?

Toplam kripto piyasa değeri 300 milyar dolara yaklaşıyor ve bu da son 6 ayın en yüksek seviyesi. En 2019’un ağustos ayında toplam sermaye 300 milyar doları aşmıştı.

Tradingview.com grafiklerine göre, BTC son birkaç saat içinde 10 bin 400 dolara kadar çıktı. Bu; bu yılki en yüksek fiyattı. CoinMarketCap verilerine göre ise BTC şu an 10 bin 297 dolardan işlem görüyor.

Analistler Bitcoin Hakkında Konuştu

Bitcoin 10 bin doların üzerine ilk çıkmasından sonra iki günlük düşüş yaşamış, fiyat 9 bin 700 dolara gerilemişti. Ancak o zamandan beri varlık, kazanç sağlamaya devam etti. Bitcoin için bir sonraki direnç seviyesi 10 bin 750 dolar civarında ve bu da son piyasa momentumundan sonra bekleniyor. CNBC’nin “Fast Money”de yayınlanan kısa bir röportajında ​​analistlere bu sefer farklı bir şey olup olmadığı soruldu. Soru, ertesi yıl 4 bin doların altına düşmeden önce fiyatları 20 bin dolara çıkaran 2017 rallisine bir atıftı.

Cevap veren ilk analist, birçok zayıf oyuncunun artık sallandığını ifade etti. Ayrıca, kurumsal katılım açısından işlerin yolunda gittiğini ve dünyadaki merkez bankalarının artık kendi kripto para birimlerini araştırdıklarını belirtti.

Bununla beraber programda güvenli sığınak anlatımından da bahsedildi ve Bitcoin yine altınla karşılaştırıldı. Grafiklere göre altın fiyatları da şu an yaklaşık bin 570 dolar / oz civarında yeni bir yükseklikte yer alıyor. Bankacılığa geri dönersek, kısa süre önce bu durum şu sözlerle anlatılmıştı: “Merkez bankalarının paralarını devalüe ettikleri bir dünyada, Bitcoin kazanır.”

BTC Güvenli Bir Liman mı?

BTC yeni zirvelere yükseldiğinde durum daha farklıydı, bugün var olan ekonomik baskı yoktu ve diğer güvenli liman varlıkları performansını yansıtmıyorlardı. Jeopolitik gerilimler ve coronavirus salgını gibi küresel olaylar, Bitcoin’in sıkıntı zamanlarda yatırım yapılacak bir varlık olduğu fikrine katkıda bulundu.

Bununla beraber yaklaşan halving, Google aramalarındaki artış ve kamu yararına kullanımlar da bir fiyat patlaması rallisi için bol miktarda yakıt oluşturuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner