Yükleniyor...

Ethereum’da Neler Oluyor? Ethereum (ETH) Fiyatı İçin Sıradaki Hedef Ne?

Piyasa genelindeki fiyat düzeltmesi uzun sürmedi ve piyasalar dün yeniden yükselişe geçti.

Ethereum ETH Ether 1

Piyasa genelindeki fiyat düzeltmesi uzun sürmedi ve piyasalar dün yeniden yükselişe geçti. Bu yükselişe öncülük eden kripto para birimi ise yazım sırasında düne göre yüzde 15’e yakın değer kazanan Ethereum (ETH). En büyük altcoin’in böylesi bir ralli yapmasının sebebi olarak 11 Şubat’ta Reuters’ın JPMorgan’ın Blockchain birimi Quorum’u ConsenSys ile birleştirmek üzere görüşmeler yaptığını bildirmesi gösteriliyor.

11 Şubat’ta en düşük 220 dolar seviyesinin biraz altını gören Ethereum, takip eden saatlerde bu seviyenin üzerine çıktı. En büyük altcoin 12 Şubat itibariyle ise 252 dolara kadar gelmiş durumda. Ethereum, şu anda hala yükselmekte olan Tezos (XTZ) ve tüm zamanların en yüksek seviyesini gören Chainlink (LINK) haricinde diğer tüm yüksek piyasa değerli kripto para birimlerinden daha iyi performans gösteriyor.

Ethereum Fiyatını Neler Bekliyor?

Ethereum için bir sonraki direnç bölgesi 270 dolar ve Ethereum boğalarının mevcut momentumu devam ettirebilmeleri durumunda bu bölgeden 300 dolar bölgesine doğru soluksuz bir yükselişin yaşanması bekleniyor. Daha uzun vadedeki beklenti ise, geçmişte büyük oranda destek/direnç görevi gören 400 dolara yakın.

Ethereum Fiyat Grafiği

Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesinin hala oldukça altında seyrediyor olsa da özellikle temellerinin güçlenmesi mevcut seviyeleri daha cazip satın alma bölgeleri yapıyor. Daha uzun vadedeki hedef ise 2017/18’deki dev ralli sırasında da destek ve direnç olarak görev yapan 800 dolar civarında bir bölge.

JPMorgan + ConsenSys

Yatırım bankacılığı devi JPMorgan’ın Blockchain birimi Quorum’un Ethereum geliştirme stüdyosu ConsenSys ile birleşmek için görüşmelerde bulunduğu bildirildi. Reuters’ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre anlaşma önümüzdeki altı ay içerisinde resmi olarak açıklanabilir.

JPMorgan’ın Quorum ekibi, yaklaşık 25 kişiden oluşuyor. Ekibin anlaşmadan sonra ConsenSys’e katılıp katılmayacakları henüz belli değil. Ethereum üzerinde projeler geliştirilmesine öncülük eden ConsenSys, Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin tarafından kuruldu. Lubin, aynı zamanda ConsenSys’in CEO’luğunu yapıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner