Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiat Para Birimleri Dünyasında Galip

CNBC'den Guy Adami'ye göre Bitcoin (BTC), fiat para birimlerinin değerini düşürmek (Devalüasyon) için mücadele eden merkez bankalarına karşı yarışı kazanıyor.

bitcoin fiat para birimleri dünyasında galip

CNBC’den Guy Adami’ye göre Bitcoin (BTC), fiat para birimlerinin değerini düşürmek (Devalüasyon) için mücadele eden merkez bankalarına karşı yarışı kazanıyor. Tanınmış CNBC sunucusu Guy Adami, “Fast Money”in son bölümünde Bitcoin’in fiat para birimleri dünyasında “kazanan” olduğunu belirtti. Adami şunları söyledi:

“Merkez bankacılarının paralarını devalüasyon etmek için çabaladıkları bir dünyada, Bitcoin kazanır. Fiat para birimlerinin dünyasında Bitcoin galiptir.”

BTC fiyatı bir kez daha 10 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarken, sorulması gereken bu rallinin farklı olup olmayacağıdır. CoinMarketCap verilerine göre BTC şu an 10 bin 302 dolardan işlem görüyor.

CNBC’den Tim Seymour, Bitcoin’in yüzde 40’lık yolculuğundan sonra birçok zayıf elin elendiğini söyledi. Aynı argüman Peter Brandt tarafından da dile getirildi. Ayrıca kripto para birimi endüstrisinde hızlı bir şekilde kurumsal benimseme hızı vurgulandı.

Bitcoin Merkez Bankalarını Çıldırtıyor

Seymour ayrıca, paranın “bedavadan daha özgür” hale geldiğinde, altının BTC ile birlikte ralliye girdiğini söyledi. Onun bu iddiası, ABD Federal Rezervinin ve diğer tüm merkez bankalarının çıldırdığını söyleyen CNBC üyesi olan Karen Finerman tarafından yakalandı. Seymour şunları söyledi:

“Bu, Bitcoin için boğa davasının bir parçası. Artı kurumsal ilgi de bunun parçası.”

Fed Başkanı Jerome Powell kısa süre önce ABD’nin dijital para birimi üzerinde çalıştığını doğruladı, ancak tüm “faydaları ve değişimleri” açıkça anlamalarının şart olduğu ifade ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner