Yükleniyor...

Bitcoin’deki Yükselişin Nedeni Meraklı Para Girişi ve Tether Manipülasyonu mu?

Bitcoin, bugün erken saatlerde son 18 ayın en yüksek seviyesi olan 12.

Bitcoin Haberleri Bitcoin Yükseliyor

Bitcoin, bugün erken saatlerde son 18 ayın en yüksek seviyesi olan 12.000 doları geçti ve yüzde 10’dan fazla değer kazanarak 12.870 dolara kadar çıktı. Bitcoin fiyatındaki güçlü artış piyasanın geri kalanını da olumlu yönde etkiledi ve toplam piyasa değeri 30 milyar dolardan fazla artarak 367 milyar dolara geldi.

Ani gelişen yükseliş birçok soru işaretini beraberinde getirdi. Girişimci ve kripto para yatırımcısı Serkan İnci, son yükselişine ilişkin kısa bir değerlendirmede bulundu. İnci’ye göre, piyasadaki yükseliş korkutucu ve yükselişin nedeni meraklı para girişi ve Tether manipülasyonu.

“12.000 doları aştık” diyen İnci, bu noktadan sonra piyasaya giriş yapanın büyük risk alacağını, rüzgarın aniden terse dönmesi durumunda büyük kayıplarla karşı karşıya kalabileceğine dikkat çekiyor.

Piyasadaki dalgalanmadan dolayı herhangi bir öngörüde bulunmaktan özellikle kaçındığını belirten İnci, insanların aklını kaybetiş gibi kumar oynama yolunu seçtiğine ve Bitcoin’in 19.000 dolardan 3.000 dolara kadar düştüğünün unutulmaması gerektiğini belirtiyor.

CoinMarketCap’in verilerine göre, Bitcoin yükselişini sürdürüyor. Öncü kripto para birimi son 24 saatte değerini yüzde 12’den fazla artırmış durumda. Bitcoin’in piyasa hakimiyetini yüzde 62’ye kadar çıkarmış olmasından dolayı altcoin’lerin büyük çoğunluğu son yükselişten nasibini alamadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner