Yükleniyor...

Dev Kripto Para Borsası Bugün 7 Saat Kapalı Kalacak

Bitcoin, yalnızca son 24 saat içinde yüzde 10'dan fazla değer artışıyla yükselmeye devam ediyor.

Kripto Para Borsası

Bitcoin, yalnızca son 24 saat içinde yüzde 10’dan fazla değer artışıyla yükselmeye devam ediyor. Kripto para birimi şu anda 220 milyar dolardan fazla bir piyasa değeri ile tüm dikkatlerini üstüne çekmiş durumda. Tüm bunların üstüne dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex, TSİ 11.45 itibariyle 7 saat boyunca kapalı kalacak.

Borsa, 20 Haziran’da yaptığı açıklamayla söz konusu planlı bakımı duyurmuş, bakımla ilgili bilinmesi gerekenleri paylaşmıştı.

Planlı bakım ile “iFinex eşleştirme motorunun dengesini ve ölçeklenebilirliğini arttırmak için tasarlanmış” önmeli bir güncelleme uygulamaya alınacak. Güncelleme süresince borsa kullanıcıları kripto para yatırma ve çekme işlemlerini yapamayacak, cüzdanlarına erişemeyecek veya görüntülemeyecekler. Ayrıca hiçbir alış-satış emri işleme alınmayacak.

CoinMarketCap’in verilerine göre Bitfinex, 815 milyon doları bulan 24 saatlik işlem hacmiyle dünyanın en büyük 40. kripto para borsası.

Büyük kripto para borsalarındaki planlı bakımlar zaman zaman balinaların fiyat manipülasyonu yapmalarına olanak sağlayabiliyor. Bu yüzden yatırımcıların güncelleme sonrası fiyatın ani ve güçlü bir şekilde hareket etmesi durumuna karşı pozisyon almaları şart.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner