Yükleniyor...

Kolayca 1.000 Dolara Yükselebilecek Üç Kripto Para

Bitcoin, son 18 ayın en yüksek seviyelerine yükselmişken, alternatif kripto para birimlerinin (altcoin) Bitcoin'in son günlerdeki performansına ne zaman ayak uyduracağı merak konusu.

Hangi Kripto Para Altcoin

Bitcoin, son 18 ayın en yüksek seviyelerine yükselmişken, alternatif kripto para birimlerinin (altcoin) Bitcoin’in son günlerdeki performansına ne zaman ayak uyduracağı merak konusu.

Birçok analist ve trader, beklenen altcoin sezonunun çok yakında başlayacağı görüşünde. Nitekim altcoin sezonununun yakın zamanda başlayacağı tam bir muamma. Bu yazımızda, altcoin sezonunu beklemeden, geçmişteki fiyatlara bakarak orta ve uzun vadede kolayca 1.000 dolara yükselebilecek üç kripto para birimini sizin için bir araya getirdik.

Ethereum (ETH)

Listenin ilk sırasını 2018’in Ocak ayında 1.380 dolara kadar yükselen Ethereum’a (ETH) ayırdık. Ayı piyasasının etkisiyle 15 Aralık 2018’de 83 dolara kadar sert bir şekilde düşen Ethereum, son boğa koşusuyla kendini hızlı bir şekilde 300 doların üstüne attı ve şu sıralar 330 dolar seviyesinde işlem görüyor. Kripto para birimindeki yükseliş Bitcoin ile birlikte devam ediyor.

Şu anda Blockchain’in benimsenmesi konusunda Ethereum Blockchain’i başı çekiyor. Formula 1 kısa süre önce Ethereum tabanlı bir Blockchain oyunu için ortaklık yaptı. Carbon ve AZTEC protokolü, Ethereum ağında gizlilik stablecoin’i oluşturmak için işbirliğine gitti. Tüm bunlar Ethereum Blockchain’in benimsenmesini artıracak ve fiyatını 1.000 dolara çıkarak katalizörler arasında yer alıyor.

Bitcoin Cash (BCH)

2017 yılındaki Bitcoin çatallanması ile ortaya çıkan Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin’den sonra 4.000 dolara ulaşan ilk kripto para olarak tarihe geçti. Bitcoin Cash’in bu fiyat seviyesinin üstüne çıkması Bitcoin’e kıyasla oldukça kısa sürede gerçekleşti. Bitcoin’in 4.000 doları geçmesi yedi yılı bulmuştu.

Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından sert bir şekilde düşüşe geçen Bitcoin Cash, 2019’un Şubat ayında 113 dolara kadar geriledi. Bitcoin Cash, blok büyüklüğü sınırı, daha iyi işlem hızı ve makul düzeydeki işlem ücretleri ile Bitcoin’in daha iyi bir sürümü olması için oluşturuldu. BCH’ın toplam arz miktarı Bitcoin’de olduğu gibi 21 milyonla sınırlandırırken, mevcut dolaşımdaki BCH miktarı 17.8 milyon civarında. Arz miktarı, Bitcoin’e kıyasla daha üstün özelliklere sahip olması ve kripto para piyasasındaki son dalgalanmaya bakarak Bitcoin Cash’in 1.000 doların üzerine çıkmaması için hiçbir neden yok.

Dash (DASH)

Dash, internetteki en başarılı gizlilik özellikli kripto paralarından biri. Toplam arz miktarı sadece 18 milyon ve etkinli bir ekibe sahip.

Dash, 2019’un Şubat ayında 66 dolara kadar gerilemeden önce 1.500 dolar seviyesine yükselmişti. Şu anda 175 dolar seviyesinde işlem görüyor ve muhtemelen 1.000 dolara kolay bir şekilde dönebilecek üçüncü altcoin olacak.

Dijital varlığın performansı, önceden Dash desteği ile donatılmış Kripto Mobile ile yapılan anlaşma da dahil olmak üzere birden fazla ortaklık anlaşmasından dolayı rastlantıdan ibaret değil. Buna ek olarak, Dash, Latin Amerika’da oldukça popüler ve perakende mağazalarında yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner