Anasayfa Bitcoin (BTC) Bitcoin Yükseliyor! Litecoin Fiyatı Son 52 Haftanın En Yüksek Seviyesini Gördü

Bitcoin Yükseliyor! Litecoin Fiyatı Son 52 Haftanın En Yüksek Seviyesini Gördü

Geçtiğimiz birkaç haftadır kripto para piyasası yatay seyretti ve genel olarak Bitcoin aşağı ve yukarı yönlü hareket etti. Ancak bugün akşam saatlerinden itibaren Bitcoin yükselişe geçti ve sonunda 8.000 doları aştı. Bu yükseliş piyasanın tamamının bir anda yeşile bürünmesine neden oldu.

Litecoin, geçtiğimiz hafta boyuncaki yükseliş eğilimini bu hafta da sürdürüyor ve Litecoin fiyatında son 52 haftanın en yüksek seviyesi görüldü.

Son dönemde 7.600 dolar ila 7.900 arasında oturarak düşük volatilite gösteren Bitcoin, bir kez daha 8.000 dolarlık direnci kırmayı başardı ve şimdi son yedi yedi en yüksek seviyesi olan 8.100 doların üzerinde seyrediyor. Fiyattaki son 24 saatlik değişim ise pozitif ve yüzde 3’ten fazla.

Bitcoin fiyatı yukarı yönlü hareket etse de güçlü bir yükseliş söz konusu değil. Yine de bu yükseliş kripto baharının yaza dönmesi için ihtiyaç duyulan bir eğilim olabilir.

Litecoin Fiyatı Son 52 Haftanın En Yüksek Seviyesini Gördü

Litecoin’deki güçlü yükseliş devam ediyor. Litecoin fiyatı bugün 142,35 doları görerek son 52 haftanın en yüksek seviyesini gördü. Şu sıralar fiyat 135,9 dolara gerilemiş durumda.

Litecoin fiyatındaki bu güçlü yükselişin arkasında blok ödüllerindeki yarılanma yer alıyor. Ağustos ayında gerçekleşecek yarılanma ile Litecoin blok ödülü 25 LTC’den 12.5 LTC’ye düşecek.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları