Yükleniyor...

Bitcoin Zirveye Oynuyor; Visa, Mastercard ve Paypal’den Daha İyi Performans Gösterdi

Elde edilen son verilere göre, Bitcoin 2020 yılında Wells Fargo, JP Morgan, Bank of America ve Citigroup gibi büyük bankaların hisselerinden daha iyi performans gösterdi.

resized bitcoin outperforms

Elde edilen son verilere göre, Bitcoin 2020 yılında Wells Fargo, JP Morgan, Bank of America ve Citigroup gibi büyük bankaların hisselerinden daha iyi performans gösterdi. Ayrıca Visa ve Mastercard gibi büyük kredi kartı işlemcilerinin hisselerinden ve büyük online ödeme platformu PayPal’dan da daha iyi performans gösterdiği belirtildi.

online-chart

Bitcoin (BTC), 2020’nin başından bu yana teknik olarak düşse de sadece %5’ten az bir oranla düşerek, büyük banka hisselerine kıyasla daha az kayba uğradı. Citigroup ve Wells Fargo’nun hisseleri yaklaşık %50 oranında düştüğünden en büyük kaybedenler olarak gösterildi. JP Morgan ve Bank of America ise %30-40 oranında kayıplar gördü. Bu arada Visa, Mastercard ve PayPal ise %10-20 aralığında kayıplar gördüler.

Bankaların can çekişmesinin nedeni, Koronavirüs Pandemisi dolayısıyla krediler ve ipoteklerde toplu temerrütlerin (gecikmelerin) oluşmasıydı. Yine eşzamanlı olarak ödeme işlemcileri de, ülkedeki tüm ‘zorunlu olmayan’ işletmelerin kapanmasından dolayı perakende ve ticari satışlardaki keskin düşüşler sebebiyle kayıplar gördü.

Bitcoin (BTC), bu yılın başlarında Koronavirüs kaynaklı kayıplar görse de, dijital varlık borsadan çok daha hızlı geri döndü; çünkü Bitcoin (BTC) halihazırda ekonomide meydana gelen zincirleme reaksiyon ile engellenmiyordu.

2020 yılından şimdiye kadar Bitcoin (BTC); bankalar ve büyük ödeme işlemcilerinin hisselerinden daha iyi bir performans sergilemiştir. Bu eğilimin 2020 boyunca devam etmesi oldukça mümkündür, zira bankaları aşağı çektiği varsayılan zincirleme reaksiyon daha yeni başlıyor gibi görünmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner