Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Bu Madenci Faktörü Nedeniyle Hızlıca 20.000 Dolara Ulaşabilir

Bitcoin, Aralık 2017'de 20.

Bitcoin BTC Bu Madenci Faktörü Nedeniyle Hızlıca 20.000 Dolara Ulaşabilir scaled

Bitcoin, Aralık 2017’de 20.000 dolardan geri çekildiğinden beri, kripto para birimi alanındaki yatırımcılar, BTC’nin ne zaman yeni zirvelere ulaşacağını merak ediyorlar. Bazı analistlere göre, bu yıl veya en azından önümüzdeki 12 ay içinde BTC fiyatının 20.000 dolar olması muhtemel gözüküyor.

Analist: Bitcoin “Bu Yıl Hızlı Bir Şekilde” 20.000 Dolara Ulaşabilir

Bir trader yakın zamanda, bu tahminleri desteklemek için basit bir arz-talep dinamiğini paylaştı. Bitcoin trader’ı Theta Seek, Chainalysis’in analizlerinden elde edilen verilere göre, BTC madencilerinin “son altı ay içinde sessizce BTC biriktirdiğini” söyledi.

Aşağıdaki veriler analisti desteklemektedir. Bu veriler, önde gelen bir madencilik havuzu olan F2Pool’un cüzdan adresinin, mayınladığı kripto para birimi miktarından daha az kripto para göndermeye başladığını göstermektedir. Bu durum, 2018’deki trendin 2019’un sonlarına doğru keskin olarak değiştiğini göstermektedir. Yani, madencilik havuzunun ürettiğinden daha az kripto para sattığı ortaya çıkmaktadır.

https://twitter.com/thetaseek/status/1250018414464126977

Madencilerin Bitcoin Biriktirmesi BTC Fiyatında Düşüşe Sebep Olabilir

Theta, bu eğilime madencilerin yarılanma sonrasına kadar devam edeceğine inanıyor ve eğer büyük talep bu noktadan sonra devam ederse Bitcoin’in yıl içinde 20.000 dolara ulaşacağını düşünüyor. Ancak dikkate değer başka görüşlerde, BTC biriktiren madencilerin boğa koşusuna değil ayı sezonuna işaret olabileceğini düşünmektedir.

Bir kripto analitiği ve veri şirketi olan ByteTree’nin kurucusu Charlie Morris’e göre, Bitcoin biriktiren madenciler “tarihsel olarak olumsuz geri dönüşlere neden olarak daha zayıf bir piyasanın oluşmasına sebep oluyorlar”, çünkü “madenciler satışlar karşısında zayıf olan piyasayı korumak istiyorlar.”

Morris, madencilerin ürettiklerinden daha az BTC sattığı dönemlerde, Bitcoin getirilerinin zayıf olduğunu ve bu dönemlerin aslında kripto piyasasındaki kayıplarının çoğunu oluşturduğunu söyledi. Morris iddiasını aşağıdaki grafikle destekledi:

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner