Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin'in (BTC) 3 Bin 200 Dolar Seviyesini Bilen Analistten Yeni Tahmin!

Bitcoin’in (BTC) 3 Bin 200 Dolar Seviyesini Bilen Analistten Yeni Tahmin!

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) için tahminlerde bulunan popüler analist Smart Contracter, S&P 500’ü rehber olarak kullanarak; kripto para pazarının hangi yöne doğru ilerleyeceğini ifade etti.

Smart Contracter, bildiğiniz gibi BTC’nin 3 bin 200 dolara düşüşünü bilen önemli analistlerden. Analist şimdiyse BTC’nin önümüzdeki ay yüzde 30’luk bir gerileme yaşayacağını ifade ediyor. Ona göre lider kripto para birimi S&P 500’ün Elliot Wave analizine göre düşük bir “ABC” düzeltmesi görebilir. Analist, konuyla alakalı olarak şu ifadeleri kullandı:

“BTC ve eşitlik korelasyonu. Koronavirüs üst eşitlikleri ve BTC’nin birbiriyle YÜKSEK korelasyonu olduğunu inkar etmek zor. Burada BTC üzerinde boğa olduğunu düşünüyordum ama şimdi 5 dalga yukarı hareketi ve daha büyük ABC düzeltmesi olabileceğini düşünüyorum.”

12 Bin Dolara Sıçrar mı?

Ünlü analist yaşanacak bu düzeltmeden sonra Bitcoin’in 12 bin dolara sıçramasını bekliyor. Bununla beraber analist, borsada da hafif bir geri çekilme yaşanabileceğini söylüyor.

Bitcoin ve S&P 500

Guggenheim Partners’tan Scott Minerd, önümüzdeki aylarda S&P 500’ün yüzde 50 oranında düşüş yaşayabileceğini ifade etti. Analistlere göre eğer S&P 500 böyle bir düzeltme yaşarsa, Bitcoin’de de düşüş görülebilir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

921BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,003TakipçilerTakip Et
613AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar