Yükleniyor...

Yerel Kripto Para Analisti Berk Tavşan: “Hedef 9 bin 800 Dolar”

Başarılı kripto para analisti Berk Tavşan, Bitcoin’le (BTC) ilgili açıklamalarda bulundu.

analist berk tavşan bitcoin btc

Başarılı kripto para analisti Berk Tavşan, Bitcoin’le (BTC) ilgili açıklamalarda bulundu. Tavşan’ın beklentisine göre BTC, 9 bin 800 dolar bölgesine kadar ilerleyebilir.

Analist Berk Tavşan, Twitter’da Bitcoin fiyatıyla ilgili birkaç analizini paylaştı. Tavşan, şu ifadeleri kullandı:

“9 bin dolar güzel bir destek oluşturdu, altında h4 kapanış gelmediği sürece hedefin 9 bin 800 dolar olduğunu söyleyebiliriz. Hard stop için son dibin (fitil) bir miktar altı kullanılabilir. 9 bin 450-9 bin 550 dolar arasında kalan bölge direnç bölgesi. 9 bin 550 dolar geçilince ikili dip traderları piyasaya girecek, longçular piyasaya girdikten sonra 9 bin 300 dolar seviyelerine uğrayıp long stoplarını alabilir hemen korkmayın, short tarafa geçmek için son dibin kırılması gerekir unutmayın.”

Analist beklentisinin BTC’nin yukarı yönlü hareket etmek olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Beklentim, gri alanda piyasaya giren longçuların stoplarının, 9 bin 200-9 bin 300 dolar bölgesinden 12-14 saat içinde alınarak, fiyatın 9 bin 800 dolar bölgesine kadar yukarı yönlü hareketine devam etmesi yönünde.”

Yükselişi Tetikleyebilir

Kripto para dünyasının bir diğer önemli ismi Crypto Wisdom ise Çin ve Hindistan arasındaki gerginlikten bahsederek şunları söyledi: “Çin ve Hindistan arasında son zamanlardaki sınır gerginliği yavaş yavaş savaşa evriliyor. Altın ve BTC yükselişini tetiklemesi muhtemel!”

Çin ve Hindistan arasında yaşanan bu gerginlik, 45 yıldır yaşanan ilk ölümcül çatışma olarak tarihe geçti. Bu durumun devam etmesi halinde piyasalarda değişimler yaşanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner