Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) 11.000 Dolar Seviyesi Geçildi Ancak Bir Sorun Olabilir

Square, Bitcoin’e yoğun bir şekilde yatırım yaptığını duyurduğundan beri Bitcoin’in fiyatı yükseldi

Bitcoinde BTC 11.000 Dolar Seviyesi Gecildi Ancak Bir Sorun Olabilir

Square, Bitcoin’e yoğun bir şekilde yatırım yaptığını duyurduğundan beri Bitcoin‘in fiyatı yükseldi. Şimdi 11.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Bitcoin fiyatı Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin şirketi Square’in 50 milyon dolar değerinde Bitcoin alması ile canlandı ve satın alma haberinin hemen ertesi günü lider kripto para biriminde 11.000 fiyat seviyesi kırıldı. Yazma sırasında mevcut fiyatı 11.030 dolardır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin şu anda yüzde 4 arttı ve ani yükselişi piyasayı da yukarı doğru itiyor. İlk 100’deki kripto para birimlerinin çoğu bugün yeşillendi ve bazıları da hayli iyi kazançlar gördü. Chainlink (LİNK) fiyatı gün içerisinde %18’e kadar artış görerek şu anda 10 dolar üzerinde seyrederek önemli kazançlar elde ederken, Polkadot (DOT) da %13 oranında artış görerek 4.17 dolar seviyelerinde seyretmektedir.

Bitcoin fiyatındaki hareket dün, Square adlı devasa şirketin varlıklarının bir kısmını Bitcoin’e yatırdığını açıkladığında başladı. Haber duyurulduğunda, Bitcoin’in fiyatı başlangıçta 100 dolar arttı, gün içinde daha da yükseldi ve 10.900 dolara doğru yol aldı.

Square Bitcoin yatırım teknik raporunda, “Bitcoin’i küresel ekonomik güçlenmenin bir aracı olarak görüyoruz; bu, dünyanın dört bir yanındaki bireylerin küresel bir para sistemine katılmanın ve kendi finansal geleceklerini güvence altına almanın bir yoludur.” diye belirtti.

Son baskının bir sonucu olarak, Bitcoin’in piyasa değeri 200 milyar dolar seviyesine yeniden geldi. Şu anda 203 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Olumlu haberlere rağmen, Bitcoin’in günlük işlem hacimlerinde pek bir artış görülmedi. Hacimler 3 Ekim’de 17 milyar dolardan dün 22 milyar dolara yükselmiş olsa da – 54 milyar dolara kadar çıkan Eylül hacimleriyle karşılaştırıldığında hala çok küçük.

Bitcoin’in Hacimsizliği Ne Anlama Geliyor?

Altcointurk Eğitim Direktörü olan, Twitter’daki bilinen adıyla William D., Twitter hesabında teknik analizdeki hacim konusuna değindi ve açıklayıcı bilgiler verdi:

“Hacim analizi, teknik analizin temel ancak çok önemli bir bileşenidir. Hacim, belirli bir fiyat hareketinin yoğunluğuna dair ipuçları sağlar.

Fiyatların yükseleceğine dair güçlü bir fikir birliği olduğunda, yüksek hacim seviyeleri market zirvelerinin karakteristiğidir. Yeni trendlerin başlangıcında yüksek hacim seviyeleri de çok yaygındır.

Ayrıca, market diplerinden hemen önce, paniğe dayalı satış nedeniyle hacim genellikle artacaktır. Hacim, mevcut bir trendin gücünü belirlemeye yardımcı olabilir.

Güçlü bir yükseliş trendi, trendin yukarı hareketlerinde daha yüksek hacme ve aşağı (düzeltici) hareketlerde düşük hacme sahip olmalıdır.

Benzer şekilde, güçlü düşüş trendleri genellikle trendin aşağı doğru olan hareketlerinde daha yüksek hacme, yukarı doğru (düzeltici) hareketlerde ise düşük hacme sahiptir.”

Hacim teyit yöntemlerimizdendir. Görmezden gelmek yanlıştır. Dikkat edip önemseyiniz.

Hacim konusunda böyle düşünmeyen başka bir isim ise Mehmet H. Tufan oldu. Kripto para sosyal bülteni Fibobülten’in CEO’su olan Tufan, Twitter hesabında bu konuya değinerek mizahi bir dille eleştirdi.


Üyelik
Bildir
guest
3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
özgür
özgür
11 ay önce

pazartesi bu hafta 11k yazdım dususte sakın satmayın bu hafta +11k geliyor yazdım yine dun duserken +12k hatta 14k 4-6 içinde gelecek diye yazdım oz ata @ayva37

özgür
özgür
Cevap Ver  özgür
11 ay önce

sebeplari 1 abd secimleri 2 kasım 4 de yapılacak fed toplantısında faiz inirmeden pıyasalara para pompalarının acılması ve eur dolar parıtesi secim sonrası biden kazanması durumunda %90 biden dolar borsa balayı btc asagı 2021 20k

özgür
özgür
Cevap Ver  özgür
11 ay önce

sebepleri abd seçimleri 2 kasım ayı fed toplantısında pıyasalara para pompalama kararının cıkmasının beklentisi eur dolar paritesi

0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x