Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Öncülüğünde Kripto Paralar Yükselişe Geçti! Sırada Ne Var?

Kripto para piyasası için can sıkıcı birkaç günün ardından Bitcoin (BTC) fiyatının harekete geçmesiyle beraber birçok altcoin de yeşil alanda yerini aldı.

Bitcoin BTC Onculugunde Kripto Paralar Yukselise Gecti Sirada Ne Var

Kripto para piyasası için can sıkıcı birkaç günün ardından Bitcoin (BTC) fiyatının harekete geçmesiyle beraber birçok altcoin de yeşil alanda yerini aldı. CoinMarketCap verilerine baktığımız zaman ilk 100’de yer alan neredeyse tüm kripto para birimlerinin artışa geçtiğini görebiliyoruz.

Özellikle birkaç zamandır neredeyse “çöküş” diyebileceğimiz bir gerileme yaşayan DeFi token’larında da ciddi yükselişler görmeye başladık. Chainlink (LINK), Yearn.finance (YFI) ve Aave (LEND) dahil olmak üzere merkezi olmayan finans (DeFi) token’ları, uzun süreli düşüşün ardından güçlü bir şekilde toparlandı. YFI son 11 günde yaklaşık %64 oranında düştü. Benzer şekilde, Chainlink gibi DeFi devleri, Eylül ortasından bu yana aylık en düşük seviyelerini yaşadı. 

Boğalar 11 Bin Dolarda Tutunabilir mi?

Bitcoin fiyatı 11 bin doların üzerine çıktı ve boğalar artık direnç desteğine döndükçe kilit seviyeyi tersine çevirmeye çalışıyor. Hareket, bir üçgen modelinin kırılmasının ve doların kısa ömürlü toparlanmasında ani bir zayıflığın yeniden ortaya çıkmasının ardından geldi. Ama soru şu ki, bu ralli ne kadar ileri gidecek?

Piyasa değerine göre lider kripto para birimi yeşil alanda üç gün geçirdi. Dün Bitcoin, günlük zaman dilimlerinde oluşan üçgen modelden yukarı doğru kırıldı. Üçgenin düşüş flaması olduğuna inanılıyordu. Ancak, 10 bin dolar boğalar tarafından art arda yedi gün boyunca cesurca savunulduktan sonra, geçtiğimiz günler Bitcoin’in beş hanenin altında işlem yaptığı son zamanlar olabilir.

btc analiz

Ölçü kuralını kullanarak, üçgenin potansiyel hedefinin 11 bin dolardan 12 bin dolara doğru bir yerde olduğunu söylemek mümkün. Analiste göre modelin yüksekliği göz önüne alındığında kabaca %10’luk bir hareket beklenebilir ve kripto para birimini bir sonraki en yüksek direnç seviyesine meydan okumadan önce yaklaşık 11 bin 850 dolara çıkarabilir.

Ethereum Fiyatında Neler Yaşanacak?

Ethereum (ETH) yazının yazıldığı sırada son 24 saate göre %5 oranında toparlanma yaşamış görünüyordu. Analist Aayush Jindal’a göre ETH, dolar karşısında 350 dolarlık pivotun üzerine çıktı. ETH fiyatı, ana 355 dolarlık direnç bölgesini temizleyemezse, kazançlarını kaybedebilir. Ethereum, 345 dolar ve 350 dolarlık direnç seviyelerinin üzerinde iyi bir iyileşme dalgası başlattı.

Fiyat şu anda 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça üzerinde, ancak 355 dolara yakın engellerle karşı karşıya. Saatlik ETH / USD grafiğinde ise 342 dolar civarında dirençle kilit bir düşüş eğilimi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu. Ana 355 dolarlık direncin üzerinde yukarı yönlü bir kırılma olmazsa parite yeni bir düşüşe başlayabilir.

DeFi Pazarında Güçlü Bir Toparlanma Var

News BTC’den Joseph Young’a göre Bitcoin’in liderliğini takiben Chainlink, YFI ve LEND, DeFi pazarını güçlü bir toparlanmaya götürüyor. Son 72 saatte 2 önemli katalizörün DeFi pazarını canlandırdığı görülüyor. Bu etkenler;

  • BTC’nin toparlanması
  • DeFi temellerinin güçlendirilmesi

Geçtiğimiz iki hafta içinde, Chainlink ve YFI ABD doları karşısında %40 ila %64 arasında düşüş yaşadı. Ancak değerdeki keskin düşüşleriyle karşılaştırıldığında, temelleri önemli ölçüde sarsılmadı. Yearn.finance’de kilitlenen toplam değeri gösteren bir web sitesi olan stats.finance’a göre, protokolün TVL’si 902 milyon dolar.

Birçok DeFi token’ı hem ayı hem de boğa döngüleri sırasında Ethereum’un gücüne güvenir. Bu nedenle, ETH fiyatı düştüğünde, DeFi pazarını da salladı. O zamandan beri, YFI ve Chainlink gibi DeFi ile ilgili diğer token’lar, düşüş yaşadı. Fakat BTC’nin hareketile beraber hem ETH hem de DeFi token’ları yükselişe geçti.

Özellikle Chainlink, son iki gün içinde olumlu bir teknik yapı sergiledi. Chainlink’in günlük mumu 9 Ekim’de 20 günlük hareketli ortalamanın üzerinde açıldı. Teknik analizde, tüccarlar genellikle kısa vadeli destek veya direnç seviyesi olarak 20 günlük MA’ya güvenirler.link analiz 1

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner