Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) 14 Bin Dolara Götürecek Boğa Hareketi mi Geliyor?

Bitcoin, 10.

401 1280x719

Bitcoin, 10.500 dolarlık güvenilir destek bulduktan sonra Çarşamba günü yükseldi.
ABD doları endeksi, 2011 yılında ortaya çıkan klasik trend çizgisi desteğinin altına girdiğinde yukarı yönlü hareket ortaya çıktı.

Greenback, teknik parametrelere dayalı yeni aşağı yönlü hedefler belirleyerek, Bitcoin kazançlarını 14.000 dolarlık bir yeniden test gördüğü için daha da genişletebilir.

Bitcoin Çarşamba günkü seansta yükseldi çünkü alternatif güvenli liman varlıklarına olan talep düşük performans gösteren bir ABD dolarına karşı daha güçlü kaldı.

Lider kripto para birimi %5 artışla 11.756,75 dolarda (Coinbase verileri) günü kapattı. Kazançları altın piyasasında yukarı yönlü bir seyir izledi, burada altın ons başına 2.000 dolar seviyesini kırdıktan sonra daha da yükseldi. Genel olarak arzı kıt varlıklardaki artış, yatırımcıların enflasyonla ilgili korkuları gözler önüne serdi.

Pictet Portföy’ün baş stratejisti Luca Paolini, FT’ye yaptığı açıklamada, yatırımcıların Mart ayından sonra borsada dikkatli davrandıklarını söyledi.

Büyük bir düzeltme korkusunun yatırımcıları, yirmi yılın en kötü getirisini sunan tahvil piyasasında güvenlik arayışına sevk ettiğini de belirtti.

ABD Doları Gitgide Düşüyor

Bu arada ABD dolarındaki son düşüş , yatırımcıların sermayelerini dolara yatırmak istemediklerini gösteriyor. Bunun nedeni, Fed’in %2’lik enflasyon hedefi olan parasal genişleme politikası ve ABD Kongresi’nin dolarların arzını artıran bir bölgeye iten trilyonlarca dolarlık teşvik paketi.

Bitcoin 14 Bin Dolara Gidiyor

Bitcoin için ABD dolarında kısa vadeli düşüş görünümü, 2019’un en yüksek seviyesine yakın bir seviye olan 14.000 dolara doğru genişletilmiş bir boğa hareketi anlamına gelebilir. Bir kripto para birimi analisti olan Scott Melker, Bitcoin ve ABD doları endeksi arasında benzer bir ters korelasyon kaydetti ve bunun kripto para birimi için “delice yükseliş” sağlayacağını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner