Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Rekor: 83.000 TL Seviyesi Görüldü!

Bitcoin (BTC), dün başladığı yükselişini sürdürüyor.

bitcoin 83 bin seviyesini gördü

Bitcoin (BTC), dün başladığı yükselişini sürdürüyor. Lider kripto para birimi Türk Lirası bazında ise bazı borsalarda rekor seviyelere kadar ulaştı.

Bitcoin, dün öğlen saatlerinde başlattığı hareket ile beraber 11 bin 900 dolar seviyesine kadar yükseliş yaşadı. Kripto para birimi CoinMarketCap verilerine göre şu anda 11 bin 674 dolardan işlem görüyor.

Bununla beraber BTC, Türk Lirası (TL) bazında da rekor seviyelere ulaştı. Dün gece BTC Exmo adlı kripto para borsasında 83 bin TL seviyesine kadar çıktı.

Analistler Ne Diyor?

Bitcoin’in yükselişi hakkında birçok analist yorum yaptı. Şu anda 11 bin 600 dolar civarında bulunan BTC’nin 12 bin dolara çıkması da analistler tarafından muhtemel görülüyor. Uzman trader ve analist Josh Rager, Bitcoin’in önümüzdeki  24 saat içerisinde 12 bin dolar seviyesini kırabileceğini ifade ediyor.

Analist Crypto Michael ise 11 bin 700 ve 11 bin 900 dolarlık seviyeleri arasında bulunan alanların yeni direnç bölgesi olduğunu ifade etti.

Yerli analist Dr. Hardfork ise Bitcoin’in 14 bin dolar hedefine ulaşmasını beklediğini dile getirdi.

Dr. Hardfork

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner