Anasayfa Bitcoin Haberleri Ethereum Kurucusuna Göre Bitcoin Maksimalistleri Yanlış Yolda

Ethereum Kurucusuna Göre Bitcoin Maksimalistleri Yanlış Yolda

ABONE OL:google-news

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Blockstream CEO’su Adam Back’in Ethereum ve önde gelen altcoin’leri saadet zincirine benzetmesiyle alakalı açıklamalarda bulundu. Buterin, “tarihin gelgitleri”nin Back ve diğer Bitcoin maksimalistlerine karşı nazik olmayacağı konusunda uyarıyor:

“Tarihin gelgitleri maksimalizm için elverişli olmayacak.”

Yorgun Bir Propaganda

Programlama dahisi, maksimalistler tarafından yayılan “yorgun eski propaganda”nın “gittikçe daha az etkili” olduğunu iddia ediyor.

Buterin, proof of stake ve sharding’in arttığını iddia ederek Ethereum’un ilerlemesine işaret etti. Son Ethereum 2.0 test ağı olan Medalla, bu haftanın başında 20.000 onaylayıcıyla piyasaya sürüldü.

Bitcoin Maksimalizmi Nedir?

Bitcoin maksimalizmi, kripto para biriminin liderle rekabet edecek alternatif bir kripto para birimi başlatmasının zarar verici olduğu fikrinden kaynaklanıyor. 2014 blog yazısında Buterin bunun olumsuz etkilerini açıklamıştı.

Örneğin ünlü sunucu Max Keizer, altcoin’lerin sadece Bitcoin almayı sağlaması gerektiğine inanıyor. Bitcoin destekleyicileri, Buterin’in topluluklarını marjinalleştirmek için aşağılayıcı terimi icat ettiğine inanıyor. Öte yandan, aynı zamanda Ethereum kurucularından biri olan Hoskinson, maksimalizmi “akıl hastalığı” olarak adlandırıldı.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

959BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,625TakipçilerTakip Et
872AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar