Yükleniyor...

Ethereum Kurucusuna Göre Bitcoin Maksimalistleri Yanlış Yolda

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Blockstream CEO’su Adam Back’in Ethereum ve önde gelen altcoin’leri saadet zincirine benzetmesiyle alakalı açıklamalarda bulundu

vitalik buterin

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Blockstream CEO’su Adam Back’in Ethereum ve önde gelen altcoin’leri saadet zincirine benzetmesiyle alakalı açıklamalarda bulundu. Buterin, “tarihin gelgitleri”nin Back ve diğer Bitcoin maksimalistlerine karşı nazik olmayacağı konusunda uyarıyor:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“Tarihin gelgitleri maksimalizm için elverişli olmayacak.”

Yorgun Bir Propaganda

Programlama dahisi, maksimalistler tarafından yayılan “yorgun eski propaganda”nın “gittikçe daha az etkili” olduğunu iddia ediyor.

Buterin, proof of stake ve sharding’in arttığını iddia ederek Ethereum’un ilerlemesine işaret etti. Son Ethereum 2.0 test ağı olan Medalla, bu haftanın başında 20.000 onaylayıcıyla piyasaya sürüldü.

Bitcoin Maksimalizmi Nedir?

Bitcoin maksimalizmi, kripto para biriminin liderle rekabet edecek alternatif bir kripto para birimi başlatmasının zarar verici olduğu fikrinden kaynaklanıyor. 2014 blog yazısında Buterin bunun olumsuz etkilerini açıklamıştı.

Örneğin ünlü sunucu Max Keizer, altcoin’lerin sadece Bitcoin almayı sağlaması gerektiğine inanıyor. Bitcoin destekleyicileri, Buterin’in topluluklarını marjinalleştirmek için aşağılayıcı terimi icat ettiğine inanıyor. Öte yandan, aynı zamanda Ethereum kurucularından biri olan Hoskinson, maksimalizmi “akıl hastalığı” olarak adlandırıldı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x