Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Balinalar Harekete Geçti!

1 milyar doları aşan bir Bitcoin (BTC) işlemi, kripto para dünyasını heyecanlandırdı.

bitcoin btc balinaları harekete geçti

1 milyar doları aşan bir Bitcoin (BTC) işlemi, kripto para dünyasını heyecanlandırdı. Bir kripto balinası pazartesi günü, toplamda 9,15 dolarlık işlem ücreti ile 88,989 BTC aktardı. Büyük transfer ilk olarak Bitcoin Block Bot olarak bilinen blockchain izleyicisi tarafından tespit edildi.

Kripto veri şirketi BitInfoCharts’a göre, BTC’nin gönderildiği adresin Binance’e ait soğuk bir cüzdana bağlı olduğu görülüyor. Soğuk cüzdanlar, bilgisayar korsanlarının fonlara erişmesini önlemek için internete bağlı değildir.

Söz konusu BTC’nin 68.101’i bilinmeyen iki farklı adrese gönderildi ve geri kalanı da borsaya ait olduğu düşünülen başka bir soğuk cüzdana iletildi. Kripto blok kaşifi ayrıca 88.989 BTC’nin ilk kez 30 Nisan’da borsa cüzdanına girdiğini gösteriyor. Cüzdan şimdiye kadar önemli miktarda BTC göndermedi veya almadı.

Blockchain teknoloji firması Blockstream’e göre Binance, SegWit ölçeklendirme çözümü sayesinde işlem ücretlerinde %36 tasarruf sağladı.

Bitcoin’leri Satacaklar mı?

Büyük transfer, işlemcilerin dikkatini çeken tek işlem değil. Whale Alert de son 24 saat içinde dört büyük BTC işlemini tespit etti. İşlemlerden ikisi BTC’nin kripto borsalarına taşınmasını içeriyordu ve bu da sahiplerinin bunları satmak isteyebileceğini gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner