Yükleniyor...

Cardano Blockchain’i 700’den Fazla Aktif Havuza Sahip

Cardano blockchain’i, ağda bulunan aktif havuz sayısında önemli bir artış kaydetti.

cardano ada 700 aktif havuz

Cardano blockchain’i, ağda bulunan aktif havuz sayısında önemli bir artış kaydetti. Blockchain’i bir Proof-of-Stake (PoS) modeline geçiren Cardano Shelley ana ağının bir haftadan kısa bir süre önce piyasaya sürülmesi göz önüne alındığında, bu oldukça dikkate değer bir gelişme.

PoolTool tarafından sağlanan bilgileri takiben, Cardano blok zincirinde tam olarak 744 aktif stake havuzu bulunuyor. IOHK CEO’su Charles Hoskinson’un bir tweet’ine göre 1 Ağustos’ta sadece 547 aktif havuz vardı. Yani sayının hızla arttığını söyleyebiliriz.

Şu anda stake yapılan havuzlarda toplamda 31.7 milyar olan Cardano’nun kripto para birimi ADA’dan 6.18 milyarı bulunuyor. Bu rakam, kripto para toplam arzının yüzde 19,5’ini temsil ediyor.

Shelley ana ağının piyasaya sürülmesi, Cardano blok zincirine merkeziyetsizlik ve PoS modelini getirdi. PoS konsepti, kripto para birimi kullanıcılarının delege olarak oynamasını veya ödül havuzu operatörlerinin ödül olarak daha fazla ADA kazanmasını sağlayacak. Bu şekilde, Cardano Vakfı blok zincirinde daha aktif havuzlar görmeyi bekliyor.

Vakıf şunları kaydetti:

“Kayıtlı bahis havuzlarının sayısı arttıkça, Cardano blok zinciri giderek daha merkeziyetsiz hale gelecektir. Cardano ana ağı 1.000 havuza ulaştığında, Cardano bugüne kadar en merkezi olmayan, ölçeklenebilir ve güvenli blok zincirlerinden biri olacak.”

ADA Güncellemesi

Coinmarketcap’a göre Cardano (ADA) yazının yazıldığı sırada 0.137912 dolardan işlem görüyordu. Sekizinci en büyük kripto para birimi, toplam 31.112.483.745 ADA arzı ile 3.573.117.070 dolarlık piyasa değerine sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner