Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Bitcoin’e (BTC) Karşı Değer Kazanıyor

Ethereum'un Bitcoin'e karşı değeri bir yıl içinde en yüksek seviyesine yükseldi ve şu an 0.

ethereum rally

Ethereum’un Bitcoin’e karşı değeri bir yıl içinde en yüksek seviyesine yükseldi ve şu an 0.035 BTC direnç çizgisine ulaştı.

Bu hala Ocak 2018’de ulaştığı 0.17’den çok daha düşük, ancak yeni bir fiyat seviyesine ulaşılmış gibi görünüyor.

Ethereum sadece iki haftada 23 Temmuz’da 0.026’dan 0.032’ye düştü ve burada 0.028’e kadar küçük bir düşüş yaşandı. Daha sonra 30 Temmuz’dan itibaren 0.034’te dururken kısa süre 0.035 doları geçmek için oldukça hızlı bir şekilde toparlandı.

Tüm bu olanlar; Ethereum’un Bitcoin’e karşı değer kazandığı anlamına gelir ve bu nedenle Eth’nin fiyatı son iki haftadır Bitcoin’den daha hızlı artmaktadır.

Bunun nedeni, ayı piyasalarında geçen yıllarda Bitcoin’e giden değerin birçoğunun, şimdi Ethereum’a geçerek risk almak için biraz daha istekli hissetmesi olabilir.

Muhtemelen o zamanlar Bitcoin’de olanların birçoğu, 2018’in Proof of Stake (PoS) gecikmelerinden kaynaklandı.

Şimdi sadece birkaç saat içinde piyasaya sürülen PoS testnet blockchain ile, piyasanın  bir tür yeniden fiyat ayarlaması yapmasını beklenmektedir.

Sonrasında bakılacak olursa, merkezi olmayan finans alanı ve yerel bir biçimde dijitalleştirilen dolayısıyla maliyetleri azaltan yeni token modelleri var ve bu yüzden bankalardan daha yüksek faiz oranlarına yol açacağını düşünülmektedir.

Bununla birlikte, 0.035 seviyesi en büyük ikinci kripto para birimi için önemli bir direnç çizgisidir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner