Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) düşüş: Altcoin’ler diken üstünde!

Spot BTC ETF'lerinde gelen hacimli satışlar ve tedirgin eden yüklü BTC transferleri, kripto piyasasındaki gerilimi artırdı.

btc

Spot BTC ETF’lerinde gelen hacimli satışlar ve tedirgin eden yüklü BTC transferleri, kripto piyasasındaki gerilimi artırdı.

Spot BTC ETF‘lerinin işleme başladığı ilk gün haricinde sürekli düşüş yönlü hareket eden kripto piyasası, yatırımcıların kafasını karıştırmaya başladı. Bir nevi “beklentiyi al, haberi sat” doğrultusunda gelişen bu sürecin yansımaları Bitcoin‘de net bir şekilde gözlemlendi. Destek seviyelerinden yeterli talep bulamayan kripto paraların lideri, dün akşam saatlerinde yüzde 5’ten fazla geri çekilerek altcoin’leri yıkıp geçti.

Peki BTC’deki düşüş senaroysu devam eder mi? Hangi fiyat bölgelerinin takibi kritik öneme sahip?

Gözler 40.000 dolara çevrildi: Ya tamam ya devam!

Spot BTC ETF’lerinin işleme girdiği ilk gün 49.000 dolara dayanan BTC o zamandan bu yana düşün yönlü fiyatlıyor. İlk günün heyecanını kaybettikten sonra yoğun bir satış baskısı gören BTC dün akşam ki hareket ile birlikte 40.665 dolara iğne attı. Şu an için 41.271 dolardan işlem gören BTC ibreyi tersine çevirmesi halinde sırasıyla 42.498 – 43.386 – 44.338 ve 44.800 doları hedeflemek isteyecektir. Fakat, kripto endüstrisine dair haber akışı bu süreç boyunca fiyat yapısında söz sahibi olacaktır.

Başta Grayscale olmak üzere çeşitli büyük şirketlerin yüklü miktarda BTC transferine devam etmesi, fud haberlerin salınması veya BTC’nin 41.511 dolar üzerinde günlük yapamaması gibi unsurlar, yeni bir satış dalgasını tetikleyebilir. Böyle bir senaryoda hem teknik hem de psikolojik açıdan 40.000 dolar seviyesi destek olarak izlenebilir. Bu seviyenin korunamaması halinde alıcı bölge 38.424 – 37.849 dolar aralığı olmak isteyecektir.

Ekran Resmi 2024 01 19 09.30.08

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner