Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Fırtına Durmuyor!

ABD Hazine Başkanı Janet Yellen'in finans piyasaları hakkında söylemleri, Bitcoin'i (BTC) negatif etkiledi.

btc

ABD Hazine Başkanı Janet Yellen’in finans piyasaları hakkında söylemleri, Bitcoin’i (BTC) negatif etkiledi.

Dün akşam saatlerinde finans piyasalarıyla ilgili konuşma yapan Yellen, kripto paralar için de düşüşe yol açtı. Temkinli ve sert açıklamalarda bulunan Yellen, Bitcoin’in (BTC) 25.830 dolara düşüren başlıca siperlerden biri oldu. Aynı zamanda teknik bakımdan da iyi bir tablo sergilemeyen BTC’e, bir darbe de temel analizden gelmiş oldu.

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

ABD Hazine Bakanı Yellen’in finans hakkındaki konuşmaları, kripto piyasasını salladı. 26.800 dolar desteğini kaybeden BTC, anlık olarak 25,840 dolara gelmişti. Bu noktadan biraz da olsa destek bulan BTC, günlük açılış fiyatına yaklaştı.

BTC tarafındaki yükselişlerin sürebilmesi için düşen trend üzerindeki kalıcılık ana kriter. BTC için direnç seviyeleri sırasıyla 28.200 – 28.775 – 29.250 dolardır. Düşen trendin içinde fiyatlamanın devam etmesi, satış baskısını giderek artırabilir. Bu durumda, BTC’deki destek seviyelerinin test edilme olasılığını artırıyor. BTC için destek noktaları ise sırasıyla 25,875 – 25,250 dolardır.

Ekran Resmi 2023 05 25 10.00.42

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner