Yükleniyor...

Ucerc.com Nedir? Ucerc Dolandırıcılık Mesajı

Ucerc, Şikayet Var platformuna özellikle son haftalarda sıkça başvurulan bir konu başlığı haline geldi.

ucerc

Ucerc, Şikayet Var platformuna özellikle son haftalarda sıkça başvurulan bir konu başlığı haline geldi. Henüz kim veya kimler tarafından gönderildiği bilinmeyen mesaj dikkat çekiyor.

Ucerc.com üzerinden gönderilen ve dolandırıcılık amacıyla atıldığı tahmin edilen mesaj gündem oldu. Vatandaşlar arama motorlarında konu ile ilgili araştırma yaparken Ucerc.com nedir? sorusunun yanıtı merak ediliyor.

Ucerc Dolandırıcılık Mesajı Nedir?

Şikayet Var’a söz konusu mesaj ile ilgili başvuran vatandaşlar, olası bir dolandırıcılık durumunda konuya ilişkin herhangi bir sorumluluk kabul etmediklerini belirtiyorlar.

Geçtiğimiz aylarda kullanıcı aramalarında yoğun bir şekilde yer edinen Currick‘i anımsatan Ucerc.com dolandırıcılığı mesajı ise iddialara göre şu ifadelerle gönderildi:

“Merhaba, başvurunuz şirketimizde iyi maaşlı tam zamanlı bir is için seçilmiştir. 3280/gün alabilirsiniz bana ulaşın : ws: wa. Me/9054****5700”

ucerc

“Böyle bir numaradan tanımadığım halde bir mesaj aldım.” diyerek Şikayet Var platformuna başvuran Pınar isimli bir kişi, “Gerekli işlemlerin yapılmasını numaramın nasıl ellerine geçtiğinin bulunması gerekiyor. Bu linkten doğacak hiçbir mesuliyeti kabul etmemekteyim. Zararlı bir link mesaj ise araştırılıp gereği yapılmasını talep ediyorum.” diye de belirtti.

Kübra isimli bir kişinin de bilgisi dahilinde olmadığını belirttiği benzer bir mesaj yine aynı şekilde şikayet konusu oldu:

ucerc

“+442812160927*
Merhaba, başvurunuz şirketimizde iyi maaşlı tam zamanlı bir is için seçilmiştir. 3000/gün alabilirsiniz bana ulaşın : ws: wa. Me/998932482449

Şeklinde bir mesaj gelmiştir. Bu tarz başvurum olmamıştır. Oluşabilecek maddi ve manevi olumsuzluklara karşı hiçbir yasal sorumluluk kabul etmiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.”

Öte yandan sitenin kayda değer bir trafiğe sahip olmadığı ve sitenin alan adının 27 Ağustos 2022’de yalnızca 1 yıllığına kayıt ettirildiği görülmektedir. Dolayısıyla bu da Ucerc.com’un dolandırıcılık odaklı bir platform olduğuna dair şüpheleri çok ciddi şekilde arttırıyor.

Konu ile ilgili yetkililerden herhangi bir resmi açıklama gelmezken, mesajlara ilişkin bilinmezlik sürüyor. Şikayet Var platformu üzerinden açılan başvuru ekranına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.sikayetvar.com/ucerccom

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner