Yükleniyor...

Celsius İçin Yapılan Açık Artırmayı Fahrenheit Kazandı

Fahrenheit, iflas eden Celsius Network’ü satın almak için yapılan ihaleyi kazandı.

celsius network

Fahrenheit, iflas eden Celsius Network’ü satın almak için yapılan ihaleyi kazandı. 

İflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius Network 25 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, Fahrenheit’in teklifini, alacaklılarına ait olacak yeni bir varlığı yönetmek ve kendisini iflastan kurtarmak için seçtiğini söyledi. Celsius, blockchain tabanlı risk sermayesi şirketi Arrington Capital’i de içeren bir konsorsiyum olan Fahrenheit’in yeni şirketi kurmak ve işletmek için sermaye, yönetim ekibi ve teknoloji sağlayacağını belirtti. 

Fahrenheit Depozito Olarak 10 Milyon Dolar Ödeyecek

Mahkeme dosyalarına göre Fahrenheit, Celsius’un kurumsal kredi portföyünü, kripto para birimlerini, madencilik birimini ve ek alternatif yatırımlarını satın alacak ve anlaşmayı sağlamlaştırmak için üç gün içinde 10 milyon dolar depozito ödeyecek. 

Risk sermayesi şirketi Arrington Capital ve madenci US Bitcoin Corp’u da içeren bir alıcılar konsorsiyumu olan Fahrenheit, uzun bir açık artırma sürecinin ardından başarılı teklif sahibi olarak seçildi. Van Eck, Absolute Return Advisers Corporation ve GXD Labs’i içeren Blockchain Recovery Investment Consortium ise yedek olarak tercih edildi. 

Anlaşma şartlarına göre yeni şirket 450 ila 500 milyon dolar arasında likit kripto para alacak ve US Bitcoin Corp 100 megawatt’lık yeni bir tesis de dahil olmak üzere bir dizi kripto madencilik tesisi inşa edecek. 

Teklif, Celsius ve alacaklılarından oluşan bir komite tarafından kabul edilmiş olsa da, satın alma işleminin tamamlanması için düzenleyiciler tarafından onaylanması gerekiyor. Daha önce iflas mahkemesi yargıcı Martin Glenn, düzenleyici engellerin Celsius’un satışını engelleyebileceği konusunda uyardı. 

Celsius geçtiğimiz Temmuz ayında yaşadığı likidite sorunlarının ardından iflas başvurusunda bulundu. Borsanın iflası, daha sonra sektörü derin bir krize sokacak diğer şirketlerin iflasın da habercisiydi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner