Yükleniyor...

Bitpanda ve Coinbase Ortaklık Kurdu 

Bitpanda, ABD’de listelenen borsalar ile müşterilerine dijital varlıklar sunmakla ilgilenen Avrupa bankaları arasında bir bağlantı sağlamak için Coinbase ile ortaklık kurdu.

Coinbase Avrupa Plani icin Yeni Bir Adim Atti

Bitpanda, ABD’de listelenen borsalar ile müşterilerine dijital varlıklar sunmakla ilgilenen Avrupa bankaları arasında bir bağlantı sağlamak için Coinbase ile ortaklık kurdu. 

Ortaklık, Coinbase’in bankalara ve fintech’lere doğrudan bağlantı sağlayan bir altyapı sağlayıcısı olan Bitpanda Technology Solutions’ı kullanmasına izin verecek. Konu ile ilgili yorum yapan Bitpanda COO’su Lukas Enzersdorfer-Konrad’a göre, kripto kışı ve geçen yıl yaşanan iflaslardan varlık sınıfının itibarına verilen zarara rağmen, bankalar müşterilerine kripto sunmak istiyor. 

Konrad: Bankalar, Kriptoya Olan Talebin Farkına Vardı

Enzersdorfer-Konrad, CoinDesk ile yaptığı röportajda: “Coinbase’in likidite alanı var ve saklama sistemine sahipler. Ancak, bir ortağın entegre edebileceği ve Coinbase borsasında işlem gören, satın alınan ve Coinbase Custody’de saklanan kriptoyu son müşterilerine sunabileceği tüm altyapı ara katmanına sahip değiller” ifadelerini kullandı. 

Konu ile ilgili açıklamalarına devam eden Enzersdorfer-Konrad, bankaların müşterilerinin kriptoya olan ilgisinin giderek daha fazla farkına vardığını açıkladı. Konrad konuşmasının devamında: “Bankalar, ödeme işlemleriyle ilgili verileri ve müşterilerinin fonlarının ne kadarının kripto şirketlerine aktığını görebilir. Ne kadar iş kaçırdıklarını ve sürece yeterince güvenirlerse müşteri tabanlarının ne kadarının bu işi yapacağını anlıyorlar” yorumunda bulundu. Bitpanda’nın halihazırda Raiffeisenlandesbank, N26, Lydia, Plum ve Hype dahil olmak üzere bir dizi banka, neo-banka ve fintech platformuyla kripto bağlantısı bulunuyor.

Ortaklık, Coinbase’in EMA ve APAC bölgeleri için kurumsal satış başkanlığı görevini yürüten Guillaume Chatain tarafından da coşkuyla karşılandı. 

Chatain, pazara ve müşterilerine uyumlu, sağlam kripto hizmetleri getirmek isteyen kurumlara ortak hizmet vermek için Bitpanda ile kurulan ortaklıktan mutluluk duyduğunu belirtti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner