Yükleniyor...

Celsius Alacaklıları Şeffaflık Talep Ediyor

Celsius alacaklıları, bazı FTX kullanıcılarının Celsius’un fiyatını manipüle etmiş olabilecek şüpheli işlemlerde bulunduklarını iddia ediyor.

celsius network

Celsius alacaklıları, bazı FTX kullanıcılarının Celsius’un fiyatını manipüle etmiş olabilecek şüpheli işlemlerde bulunduklarını iddia ediyor. 

Komite tarafından temsil edilen Celsius Network’ün alacaklıları, FTX’e mahkeme celbi çıkarmak için iflas hakiminden izin istedi ve CEL coin’in şüpheli işlemlerine karıştığı iddia edilen 10 kripto cüzdanı hakkında bilgi talep etti. Alacaklılar, FTX’ten gelen bilgilerin işlemlerin meşru olup olmadığını belirlemede yardımcı olacağına inanıyor. 

FTX ile İlişkili 947 İşlem Tespit Edildi

Komite, şüpheli işlemleri belirlemek için blok zincir danışmanı Elementus’un yardımını aldı. Komite tarafından 26 Nisan’da dosyalanan mahkeme celbinde şu ifadeler yer aldı: “Elementus, on kişisel cüzdan ve FTX tarafından işletilen on cüzdan arasında üç günlük dönem boyunca CEL token yatırma ve çekme işlemlerinin neredeyse bire bir ilişkisini içeren 947 işlem tespit etti.”

Celsius Network’ün alacaklılarını temsil eden komite, FTX’ten istedikleri bilgilerin, CEL’i içeren işlemlerin fiyatını yapay olarak şişirmeyi amaçlayıp amaçlamadığını belirlemede çok önemli olduğunu belirtti. 

Komite ayrıca, CEL’de alınan herhangi bir kısa pozisyona ilişkin bilgi talep etti. Mahkeme dosyasına göre, bu işlemin de fiyat üzerinde olumsuz bir etkisi olmuş olabilir. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner