Yükleniyor...

Bitget, Fetch.ai’ye 10 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Kripto para türevleri borsası Bitget, 27 Nisan’da Fetch ai ekosisteminin geliştirilmesi için 10 milyon dolarlık yatırım yaptığını duyurdu.

Bitget

Kripto para türevleri borsası Bitget, 27 Nisan’da Fetch ai ekosisteminin geliştirilmesi için 10 milyon dolarlık yatırım yaptığını duyurdu. 

Fetch.ai, veri analizi ve karmaşık finansal modelleme gibi çeşitli görevleri yerine getirebilen merkeziyetsiz bir yapay zeka ağıdır. Proje ayırca OpenAI’nin ChatGPT API’si ile entegrasyon içeren akıllı bir cüzdana sahiptir. 

Bitget Danışmanlık Hizmeti Sunacak

Bitget, son dönemlerde ChatGPT ile başlayan yapay zeka furyasına atıfta bulundu.

Bitget, Fetch.ai ile ortaklığın niteliğine ilişkin olarak yaptığı açıklamada, yapay zeka altyapı sağlayıcısının iş ortaklıklarını genişletmesine yardımcı olmak için danışmanlık gibi hizmetler sunacağını söyledi. Konu ile ilgili açıklama yapan Bitget Genel Müdürü Gracy Chen: “Fetch.ai, halihazırda işletmelerin ve bireylerin etkileşim biçimleri üzerinde gerçek bir etkiye sahip olabilecek bir dizi işlevsel yapay zeka çözümünden oluşuyor” ifadelerini kullandı. 

Fetch.ai’nin kurucusu ve CEO’su Humayun Sheikh ise yapay zeka alanındaki hızlı ilerlemelerin, blok zinciri teknolojisindeki uygulamalar için verimli bir zemin sağladığını belirtti. 

Coingecko’ya göre, Bitget şu anda günlük 990 milyon dolarlık işlem hacmiyle dünyanın en büyük sekizinci kripto para borsası konumunda. Merkezi Seyşeller’de bulunan borsa, 100’den fazla ülke ve bölgede 8 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veriyor. 

Bitget, 20 Nisan’da Litvanya’da hizmet sunmak için düzenleyici lisans aldı. Şirket geçtiğimiz ay, çok zincirli cüzdan sağlayıcısı olan BitKeep’e 30 milyon dolar yatırım yaparak bünyesine kattı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner