Yükleniyor...

Changpeng Zhao, 28 Milyar Dolarlık Serveti İnkar Etti

Changpeng Zhao 27 Nisan’da Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Bloomberg’in son finans zenginleri listesindeki servetiyle ilgili bazı bilgilerin yanlış olduğunu söyledi.

changpeng zhao

Changpeng Zhao 27 Nisan’da Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Bloomberg’in son finans zenginleri listesindeki servetiyle ilgili bazı bilgilerin yanlış olduğunu söyledi. 

Bloomberg’in zenginler listesine göre, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun dünya çapında ilk üç finans milyarderi arasında yer alması gerekiyor. Ancak Zhao, bazı ana akım medya tarafından bildirilenden çok daha az servete sahip olduğunu iddia ediyor. 

Zhao: Rakamların Hepsi Yalan

Binance CEO’su Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, servetiyle ilgili bazı bilgilerin yanlış olduğunu belirtti. 

Zhao, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Rakamların hepsi yanlış, benim o kadar servetim yok. Bunu neden yaptıklarını bilmiyorum.” Yaptığı paylaşıma 4 ile başlayan Zhao, servetinin Dan Gilbert’in 10.4 milyar doları ile Uday Kotak’ın 13 milyar doları arasında bir yerde olması gerektiğini ima etti. 

Binance CEO’su ayrıca, iflas eden FTX borsasını hiçbir zaman rakip olarak görmediğini söyledi. 

Changpeng Zhao, Bloomberg ve Forbes gibi büyük ana akım kaynaklardan gelen bilgileri defalarca reddetti ve raporlarını genellikle FUD olarak nitelendirdi. Şubat ayı sonlarında Binance CEO’su, Forbes’un Binance’in 2022’de 1,8 milyar dolarlık bir işlemi içeren gizli bir hamle ile ilerlediğini iddia eden makalesine yanıt verdi. CZ, Forbes’un bir borsanın nasıl çalıştığını bilmediğini savundu. 

Daha önce CEO, Binance’in ABD’li iş ortaklarıyla bağlarını kesmeyi düşündüğünü iddia eden bir Bloomberg raporunu da yalanlamıştı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner