Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Heyecanlandıran Yükselişin Nedeni Ne?

ABD'de devam eden teşvik görüşmeleri nedeniyle Bitcoin (BTC) güç kazanmaya devam ediyor.

Bitcoinde BTC Heyecanlandiran Yukselisin Nedeni Ne

ABD’de devam eden teşvik görüşmeleri nedeniyle Bitcoin (BTC) güç kazanmaya devam ediyor. Raporlar, Başkan Donald Trump’ın Meclis Başkanı Pelosi’nin istediğinden daha büyük bir teşvik anlaşması üzerinde karara varılmasını istediğini gösteriyor.

Bu son gelişmeyle alakalı ayrıntılar henüz yetersiz olsa da, analistlere göre bu Bitcoin’in ön plana çıkmasını sağlayan bir gelişme. Çünkü sadece 21 milyon BTC varken, sonsuz sayıda fiat basılabilir.

Trump Daha Büyük Bir Teşvik Paketi İstiyor

Bitcoin, OKEx skandalından sonra geri çekilme yaşamış ve düşüşünü devam ettirmişti. Fakat BTC yaşanan bu düşüşün ardından sıçramayı başardı. Kripto para birimi teşvik haberlerinden sonra yükseldi. CoinMarketCap verilerine göre BTC, yazının yazıldığı sırada 11.680 dolardan işlem görüyordu.

Bu toparlanma için önemli olan, ABD’li politikacılar başka bir teşvik anlaşmasına doğru ilerlerken, kripto para biriminin kıtlığının bir kez daha vurgulanacağı haberleri olabilir.

Bloomberg teşvik paketi anlaşmaları konusuyla ilgili bu hafta başlarında şunları yazdı:

“Hazine Bakanı Steven Mnuchin Perşembe günü Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’ye, Başkan Donald Trump’ın, isteksiz Senato Cumhuriyetçilerine ulaşmak için herhangi bir teşvik anlaşmasını geçirme amacıyla kişisel olarak lobi yapacağını söyledi. Trump, yönetim tarafından halihazırda sunulan bir koronavirus yardım planı için 1.8 trilyon dolarlık teklifin ötesine geçmeye istekli olduğunu söyledi, ancak Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, GOP milletvekillerinin buna katılmayacağını söyledi.”

Birçoğu, gittikçe daha fazla teşvik için bu devam eden tartışmaların Bitcoin’i daha yükseğe çıkaracağını düşünüyor. Önde gelen kripto para birimi, daha önce de yaşandığı gibi, fiat paranın değeri düştüğünde büyüyor.

Analistler, makro trendlerin önümüzdeki yıllarda kripto parayı ciddi şekilde yükselteceğini düşünüyor. Civic’in CEO’su Vinny Lingham, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in temelleri konusunda yorum yaptı:

“2016’dan beri Bitcoin’de bu kadar yükseliş öngörmedim. Makro olaylar bizi başka bir boğa koşusu için teşvik ediyor. BTC önümüzdeki 12 ayda 3-5 kat artabilir, ancak 5X + olursa balon bölgesine geri döneriz. Temel gösterge, BTC hakimiyetidir. Eğer %35’in altına düşerse, sıkıntı büyük demektir.”

Bu alandaki çoğu analist, önümüzdeki yıllarda BTC’nin büyümesi için önemli etkenler olarak devam eden parasal teşvik ve fiat değerinin düşürülmesini görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner