Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) 2018’deki Düşüşünü Bilen Analistten Korkutan Tahmin

Bitcoin (BTC), düşüş eğilimi gösteren kısa vadeli ve orta vadeli bir görünüm oluşturduğu için önümüzdeki haftalarda güçlü bir düzeltme yaşayabilir.

Bitcoinin 2018deki Dususunu Bilen Analistten Korkutan Tahmin

Bitcoin (BTC), düşüş eğilimi gösteren kısa vadeli ve orta vadeli bir görünüm oluşturduğu için önümüzdeki haftalarda güçlü bir düzeltme yaşayabilir. Bu, JP Morgan analistlerinin önceki günlerde yaptığı vadeli işlem piyasası yorumlarına benziyor.

2018’in ortasındaki en düşük fiyatı %1,5 yanılma payıyla doğru tahmin eden popüler trader, Bitcoin’in bir kez daha 10.000 dolara doğru güçlü bir düşüş yaşayabileceğini söyledi. Analist, kripto para biriminin Mart çöküşünden önce görülene benzer bir grafik oluşumu kaydettiğini belirtti:

“BTC, bu yıl şubat ayındaki en düşük seviyeyi görmeden önceki hareketi yapıyor. Akılda tutulması gereken bir şey var; SP500 kapanışları. Grafikte 2 tepe noktası ve 3200 test alanı görünüyor.”

Bir JP Morgan analist ekibi geçtiğimiz günlerde, önde gelen kripto para biriminin bazı temel baskılarla karşı karşıya kaldığı için muhtemelen daha da düşeceğini belirtti. JPMorgan stratejistleri, Bitcoin’i etkili bir şekilde bir emtia olarak ele alarak ve marjinal üretim maliyetine bakarak içsel bir değer hesapladıklarını söyledi.

Uzun Vadede Boğa Eğilimi

Analistler, uzun vadeli eğilimin hala kararlı bir şekilde boğaları tercih ettiğini söylüyor.
IMF’nin yeni genel müdürü Kristalina Georgieva önceki günkü açıklamasında dünyanın parasal ve ekonomik sisteminin başka bir “Breton Woods Anı” ile karşı karşıya olduğunu söylemişti.

Bitcoin

Real Vision CEO’su ve eski bir serbest yatırım fonu yöneticisi Raoul Pal, bunun Bitcoin’i artırabilecek mali teşvikin bir işareti olduğunu söylüyor:

“Bretton Woods’tan bahsetmişken, bu IMF makalesi, büyük bir değişikliğin geleceğini ima ediyor, ancak parasal mekanizmalar yoluyla çok daha fazla mali teşvik sağlamanın dışında gerçek bir netlikten yoksun. Fiat’ın küresel olarak değeri, sert varlıklara göre daha az olacak. Ve bu, altının ve özellikle #Bitcoin’in daha düşük değere sahip sistemi atlatmanın yolu olacağı anlamına geliyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner