Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Mayıs Ayı Gerginliği

Mayıs ayına 30 bin doların altında adım atan Bitcoin (BTC), fiyat hareketi için yeni bir sezona başlamış olabilir mi?

BTC

Mayıs ayına 30 bin doların altında adım atan Bitcoin (BTC), fiyat hareketi için yeni bir sezona başlamış olabilir mi?

Kripto tarihinin geneline bakıldığında Mayıs ayları aslında Bitcoin (BTC) için pek olumlu geçmemiştir. Mayıs ayına girilirken veya mayısa ayı içersinde alıcı kaybeten BTC, 2023 yılında da bu eylemi tekrar ettirmiş gözüküyor. Aylık açılış fiyatı 30.000 doların altında olan BTC, kripto yatırımcısında endişeyi de beraberinde getirdi. Geçtiğimiz senelerin bu zaman diliminde büyük düşüşlere imza atan BTC için grafik nasıl ilerliyor?

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

Haberin yazımı itibariyle 28.010 dolardan alıcı bulan BTC, kritik bir destek noktasından döndü. 27.600 dolardan alıcıların yeniden hakim olduğu BTC’de önemli destek noktası 27.200 dolar seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. 27.200 desteğinin korunamadığı durumda ise, 25.200 dolar seviyesine kadar düşüşler muhtemel olacaktır. Mayıs ayına güç kaybıyla başlayan kripto paraların lideri, yeniden yükselişe geçmek istiyorsa önemli seviyeleri aşması gerekiyor.

Ekran Resmi 2023 05 02 10.07.13

Güncel olarak haftalık ve aylık açılış fiyatından altında seyreden BTC, yukarı yönlü tırmanışı için bu değerleri aşması gerekiyor. 29.180 dolara yakın olan bu değerler üzerindeki kalıcılık, 30.000 dolar yolculuğunun temel unsurlarından biri olacak. 30.000 dolara gelindiği durumda ise, boğa ve ayılar arasında büyük bir mücadeleye tanıklık edebiliriz. Bu savaştan galip çıkan taraf, BTC’nin yönünde söz sahibi olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner