Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Mayıs Ayından Bu Yana Görülen, En Düşük Fiyat Seviyesi Görüldü

Bitcoin'in fiyatı dün akşam 8.

BTC çöktü

Bitcoin’in fiyatı dün akşam 8.975 dolara düştü. Fiyatın bu kadar düşük olduğu son tarih 27 Mayıs idi. Şubat ayında Bitcoin’in fiyatı 10.000 dolara ulaştı. O zamandan beri de varlık, bu fiyatı korumak için mücadele etti.

Trader’lar bu hafta Bitcoin fiyatının yükselişini ve artışını izledi ancak hafta sonunda varlık yine düştü.

Bitcoin, haftaya yaklaşık 9.300 dolardan güçlü bir şekilde başladı. Haftalık en yüksek seviyesi olan 9,680 dolara yükseldi ve 10.000 dolar seviyesine adım adım yaklaştı.

Yatırımcıların şansı, Bitcoin fiyatının gün boyu düştüğü Çarşamba günü bitti. Perşembe günü Bitcoin’in fiyatı yeniden 9,114 dolara düştü.

Bitcoin için işler düzelmedi. Perşembe günü varlık 9.320 dolara ulaşsa da, fiyat dün akşam 8.975 dolar seviyesini gördü.

Bu fiyat seviyesi; Bitcoin’in epeydir sahip olduğu en düşük seviyedir; Bitcoin fiyatı en son 27 Mayıs’ta bu kadar düşmüştü.

Bütün bunlar, Bitcoin’in 10.000 dolarlık ünlü, efsanevi fiyat noktasını geçmek için mücadele ettiğini gösteriyor.

10.000 dolarlık rakam trader’lar için çok önemli çünkü Şubat ayında Bitcoin’in fiyatı bu seviyedeydi.

Mart ortasında Bitcoin’in fiyatı küresel pazarlarla birlikte çöktüğünde, sağlam bir düşüş görmüştü. Piyasalar, koronavirüs pandemisinin neden olduğu belirsizlik konusunda endişeliydi.

Bitcoin büyük ölçüde iyileşti. Hatta birkaç kere 10.000 dolarlık fiyat noktasını geçti. Ancak herhangi bir kalıcılık sağlayamadı. Bitcoin’in geçirdiği bu zayıf hafta sonu, işlerin hala normale dönmediğini hatırlatıyor. Dijital varlık yazım sırasında 9.161 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner