Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Son Durum: Düşüş Devam Edebilir mi?

Şirketlerin yüklü miktarlarda satış gerçekleştirmesi, borsalardaki likidite sorunları ve düzenleyici baskılarıyla çöküşe geçen kripto piyasasında neler oluyor?

btc 1

Şirketlerin yüklü miktarlarda satış gerçekleştirmesi, borsalardaki likidite sorunları ve düzenleyici baskılarıyla çöküşe geçen kripto piyasasında neler oluyor?

İki gün içersinde yüzde 7’den fazla değer kaybeden BTC, sektöre korku salmaya devam ediyor. Önceki dönemlerinde de bu şekilde düşüşler yaşayan BTC’nin bu sefer altcoin’lere olan etkisi farklı bir boyutta oldu. Şirketlerin yüklü miktarda altcoin’lerden çıkması, SEC‘in menkul kıymet listesin yeni altcoin’ler eklemesi ve borsaların likidite ile savaş vermesi, altcoin piyasasının genelinde yüzde 20’den fazla bir düşüşe yol açtı. Peki Bitcoin (BTC) için güncel durum nedir? BTC, kendisini üst seviyelere atıp, altcoin’lere güven verebilir mi?

Bitcoin (BTC) için Kritik Seviyeler

Birkaç gün içersinde yüzde 7,07 oranında düşüş yaşayan BTC, altcoin’leri net bir şekilde sarstı. 26.800 dolardan ret yiyerek geri çekilen BTC, kurumsalların yüklü miktarda satışları, SEC yaptırımları ve borsalardaki likidite sıkıntılarından dolayı 25.500 dolara temas etti. Geçtiğimiz günlerde bu noktanın da altına sarkan BTC, bu sefer altcoin’ler için tehlike yarattı.

Altcoin’lerin rahat bir nefes alabilmesi adına BTC’de aşılması gereken direnç seviyeleri 26.500 – 27.255 – 28.198 – 28.775 ve 29.259 dolardır. Destek olarak takip edilebilecek değerler ise 25.257 ve 24.856 dolardır. Özellikle de 25.257 doları da fiyatın tutunamaması, kripto ekosistemini uzun süreli bir düşüşe sürükleyebilir.

Ekran Resmi 2023 06 10 17.00.02

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner