Yükleniyor...

Dikkat! Piyasa Yapıcılar Kripto Satışına Başladı!

Blockchain veri analisti Lookonchain, piyasa yapıcıların borsalara kripto para taşıdığını açıkladı.

kripto matic borsa balina

Blockchain veri analisti Lookonchain, piyasa yapıcıların borsalara kripto para taşıdığını açıkladı.

Güne düşüş yönlü başlayan kripto piyasasında, düşüşün sebepleri merak ediliyor. Genel görünüme bakıldığında, kripto piyasasının düşüşündeki en büyük etmen satış baskısı olarak ortaya çıkıyor.

Blockchain veri analizcisi Lookonchain, düşüşten önce Jump Trading ve Cumberland’ın bazı kripto paraları merkezi borsalara taşıdığını belirtti.

Piyasa Yapıcılar Borsalara Coin Taşıyor!

Kripto para piyasasında aktif işlemler gerçekleştiren piyasa yapıcılar, ellerindeki kripto paraları borsalara taşımaya başladı. Lookonchain, Jump Trading ve Cumberland başta olmak üzere piyasa yapıcı hareketlerini mercek altına aldı.

Lookonchain‘e göre, Jump Trading ve Cumberland, Cuma gecesi borsalara yüklü miktarda Polygon (MATIC) gönderdi. Özellikle Cumberland, Binance’e 9 milyon MATIC ve Coinbase‘e 5 milyon MATIC taşıdı. Lookonchain, Cumberland dışında başka piyasa yapıcıların da MATIC transferi gerçekleştirdiğini öne sürdü. Bu taşıma işlemlerinin ardından MATIC’in fiyatı yüzde 30’a yakın bir düşüş yaşadı.

Başka bir piyasa yapıcı balina da Binance’e 451.135 Chainlink (LINK) taşıdı. Yaklaşık 2.26 milyon dolarlık LINK’ın satıldığı düşünülüyor. Ayrıca Lookonchain, bir başka balinanın Arbitrum (ARB) üzerinde işlem gerçekleştirdiğini açıkladı. Bu balina, yaklaşık 5,5 milyon dolar değerindeki ARB’lerini Uniswap havuzundan çekti ve satış gerçekleştirdi.

Lookonchain‘e yansıyan verilerin dışında, birçok yüklü işlemin daha piyasaya yansıması dikkat çekti. WhaleAlert, birçok yüklü cüzdanın ellerindeki ETH ve BTC’leri Binance’e taşıdığını duyurdu. Milyon dolarlık işlemler, merkezi borsalara satış baskısı amacıyla taşınıyor olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner